Call of the Sea dostępne na PS4/PS5?

Tytuł Call of the Sea jest prawdopodobnie znany zarówno posiadaczom konsoli Xbox, jak i PC-tów, a tym bardziej, jeśli uwielbiają oni klasyczne przygodówki. Wszystko wskazuje na to, że studio Raw Fury Games uszczęśliwi wkrótce także właścicieli PlayStation.

9 kwietnia 2021
Na skróty
  • Call of the Sea dostępne jest na PC oraz Xbox (również w ramach subskrypcji Game Pass).
  • Studio opublikowało post sugerujący premierę gry na PlayStation.
  • Ta tajemnicza przygodówka pozwala na eksplorację świata pełnego zagadek i pięknie zaprojektowanych lokacji.

Zarówno Microsoft, jak i Sony kładą duży nacisk na swoje konsole nowej generacji. Jednym ze sposobów na walkę o dominację na rynku jest uzyskanie wyłączności do konkretnych produkcji. Zdaje się, że w przypadku Call of the Sea okres wyłączności dobiegł końca i tytuł ukaże się również na PlayStation.

Oficjalne konto gry na Twitterze opublikowało tajemnicze zdjęcie, które zdaje się być elementem logo konsoli Sony. W dodatku motto „greatness awaits” jest jednym ze sloganów świata PlayStation.

Twórcy Call of the Sea nawet w kontekście oficjalnych wiadomości utrzymują charakterystyczny dla gry zagadkowy ton. Choć ogłoszenie nie mówi tego wprost, premiera produkcji na konsole Sony jest wręcz pewna. Dotychczas nie podano niestety daty premiery.

Call of the Sea – gratka dla fanów przygodówek

Gra zadebiutowała w grudniu 2020 roku. Przenosi nas do lat 30. XX wieku, kiedy jej główna bohaterka, Norah, stara się odnaleźć swojego zaginionego męża, przemierzając idylliczną wyspę na wodach Pacyfiku. Piękne krajobrazy są tylko tłem do odkrycia mroczniejszej tajemnicy i zgłębienia emocji bohaterki. Call of the Sea oferuje klasyczną eksplorację z widoku pierwszej osoby i poznawanie historii poprzez zróżnicowane zagadki. Na uwagę zasługuje również kolorowa, trochę komiksowa grafika i profesjonalny dubbing.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do podjęcia przygody, zerknijcie na poniższy zwiastun:

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!