Seria Call of Duty z powrotem zagości na Steamie

Zapowiedź gry Call of Duty Modern Warfare II spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem. Stało się to głównie za sprawą powrotu kultowej postaci, jaką jest znany z poprzednich części Simon ,,Ghost” Riley. Okazało się jednak, że to nie jedyny z wielkich powrotów w serii, wygląda bowiem na to, że po pięciu latach rozłąki, Call of Duty znów pojawi się na platformie Steam.

2 czerwca 2022
Na skróty
  • Na Twitterze poświęconym serii Call of Duty pojawił się post informujący o ważnej zapowiedzi, która ujawniona zostanie już 8 czerwca.
  • Tweet ten został udostępniony przez oficjalny profil Steama, co potwierdza wcześniejsze przecieki na temat powrotu CoD-a na tę platformę.

AKTUALIZACJA: Zgodnie z wysuwanymi przez internautów podejrzeniami, powrót Call of Duty na Steama wydaje się już niepodważalny. Na Twitterze poświęconym serii pojawiła się zapowiedź przełomowych informacji, które przyjdzie nam poznać już 8 czerwca. Chwilę później ów tweet udostępniony został przez oficjalne konto Steama, co w subtelny sposób może sugerować, że platforma Gabe’a Newella ma z tym wydarzeniem coś wspólnego.

Oryginalna treść newsa

Najnowsza część serii Call of Duty  – mimo tego, że dopiero co została zapowiedziana ­­­– zdążyła już mocno rozpalić wyobraźnie graczy. Stało się to za sprawą subtelnego przecieku, który nie uszedł uwadze bystrego oka jednego z użytkowników Reddita. Wyłapał on na Steamie grafikę przedstawiającą świeżo wyjętego z okładki MW II Ghosta, zamieszczoną w sekcji DLC do wcześniej wypuszczonych produkcji z serii CoD. Sam obrazek stanowił już podstawę do snucia pewnych przypuszczeń, oliwy do ognia dodał jednak fakt, że został on błyskawicznie wymieniony na inną, niezwiązaną z najnowszą częścią grafikę.

Źródło: Reddit, Kalinine

Call of Duty Modern Warfare II w objęciach Gabe’a Newella?

Ostatnią wydaną na Steama częścią serii było World War II z 2017 roku, kolejne produkcje ukazywały się bowiem jedynie na platformie Battle.net. Dla wielu graczy było to kwestią dosyć problematyczną, gdyż większość z nas zdecydowanie preferuje kolekcjonowanie gier na jednym, konkretnym launcherze. Pojawienie się najnowszej odsłony CoD-a na Steamie byłoby więc wybawieniem dla wszystkich, którzy mają już serdecznie dość przypominania sobie kolejnej kombinacji loginów i haseł, używanych pomiędzy innymi platformami. Oczywiście cała sytuacja pozostaje w sferze domniemań i przypuszczeń, gdyż jak łatwo się domyślić, ani Valve, ani Activision nie pokusiło się o jakiekolwiek wyjaśnienia tej sprawy. Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na dawkę kolejnych informacji, które według podejrzeń Toma Hendersona, mogą pojawić się już 8 czerwca.

Ustrzel grową okazję

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!