fbpx

Poznaliśmy nowe szczegóły o Throne and Liberty. Twórcy udostępnili film, w którym pokazali wiele detali

NcSoft udostępnił wideo o nadchodzącej grze Throne and Liberty. Producent i dyrektor ds. projektowania opowiedzieli o wielu ciekawych aspektach ich nowej produkcji.

Throne and Liberty to nadchodząca gra MMORPG od firmy NCSoft. Możecie ją kojarzyć z takich tytułów jak Guild Wars 2, Lineage II, lub Aion. Dzisiaj twórcy udostępnili nowe wideo, w którym zaprezentowali nowe sceny i lokacje, a także ujawnili kilka świeżych szczegółów, w tym bezkresnego świata.

Mapa Throne and Liberty ma nie posiadać żadnych barier. Twórcy tłumaczą to na przykładzie lochów, które mają posiadać wiele pięter. Przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami ma być błyskawiczne, a wsparcie lub zaatakowanie gracza na innym poziomie nie będzie stanowiło problemu. Świat został tak połączony, ponieważ według deweloperów umożliwi to lepszą interakcje między ludźmi, a to (według nich) jest jednym z głównych aspektów gier MMO.

Walka w Throne and Liberty

Wiele gier MMORPG posiada klasy. Throne and Liberty ma być pod tym względem inna, ponieważ naszą rolę ma określać dzierżona broń. Bardziej pokojowych graczy ucieszy system zgód na walkę z innym użytkownikiem. Większość stref ma być bezpieczna, a walka w nich możliwa będzie tylko podczas wydarzeń lub zawodów. Dodatkowo musimy wyrazić zgodę na rozpoczęcie pojedynku.

Oczywiście niezależnie od naszego położenia możemy w każdej chwili sprawdzić zaplanowane wydarzenia lub zawody, dzięki czemu nie wpadniemy przypadkiem w sam środek walki. Konkurencje i event mają się opierać na historii danego regionu i trwać około 20 minut. W tym czasie wykonując określone zdania, wspinamy się w rankingach.

Żadne poważne MMORPG nie może obejść się bez gildii. W Throne and Liberty zespoły mają konkurować między sobą o kontrolę Kamieni Opętania (Possession Stones), które oferują wzmocnienie zdolności, a także niezbędne surowce.

Throne and Liberty ma się ukazać na PC i konsole nowej generacji w pierwszej połowie 2023 roku. Dodatkowo dzięki strumieniowaniu będziemy też mogli zagrać na urządzeniach przenośnych.