Call of Duty: Vanguard ze zwiastunem fabularnym

Call of Duty: Vanguard już wkrótce zawita pod nasze dachy. Oczekując na głośną premierę, możemy zagłębiać się w materiały promocyjne, które serwują nam co jakiś czas twórcy gry. Dzisiaj przygotowali dla nas zwiastun fabularny.

12 października 2021

,,Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia”, jak słyszymy w pewnej klasycznej serii, ale dzisiaj pasowałoby zmienić końcówkę tego powiedzenia na „nigdy się nie kończy”. A już w szczególności trwa, kiedy inna seria wypuszcza swoje kolejne odsłony. Call of Duty nadciąga więc z kolejną częścią. Kampania promocyjna Vanguarda w toku, a dzisiaj zadebiutował świeży jeszcze zwiastun fabularny, rzucający nieco więcej światła na bohaterów gry, którzy pojawią się w głównej kampanii.

Call of Duty: Vanguard – bohaterowie w akcji

Nowa produkcja o II wojnie światowej pozwoli nam wybrać między czterema postaciami należącymi do sił Aliantów, a każda z nich posiada unikalne umiejętności. Jest więc brytyjski sierżant Arthur Kingsley z 9. batalionu spadochronowego; porucznik Polina Petrova, sowiecka snajperka; amerykański pilot, kapitan Wade Jackson oraz australijski piechur, Lucas Riggs. Wszyscy ci bohaterowie mają wspólny cel: pokonać Heinricha Freisingera z Gestapo. Ich różny stopień doświadczenia oraz pochodzenia ma zapewnić graczom spojrzenie na II wojnę światową z wielu perspektyw. W tym celu zostaniemy też przeniesieni na odmienne fronty wojenne: Zachodni, Wschodni, ten na Pacyfiku oraz w Afryce Północnej.

Oprócz kampanii dla jednego gracza Call of Duty: Vanguard zaoferuje nam również tryb wieloosobowy. W dniu premiery dostępnych w nim będzie 20 różnych map. Kolejną ciekawostką jest tryb Zombie, który pozwoli na walkę z niekończącymi się zastępami nieumarłych.

Do premiery gry został już już niespełna miesiąc – tytuł ukaże się 5 listopada na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboxie One i Series X/S. We wszystkich tych przypadkach możliwa jest opcja zakupu w przedsprzedaży.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!