Brytyjska firma zatrudni architektów, by projektowali światy w Minecrafcie

Jeżeli jesteście doświadczonymi budowniczymi w Minecrafcie i specjalizujecie się w tworzeniu pięknych otoczeń dookoła waszych domów stawianych w sześciennym świecie, to prawdopodobnie właśnie trafiliście na ofertę pracy marzeń. Do tego na zachętę minimum 270 zł stawki godzinowej wynagrodzenia i współpraca w formie całkowicie zdalnej.

14 marca 2021
Na skróty
  • WhatShed, czyli brytyjski serwis publikujący recenzje budowli ogrodowych, opublikował ofertę pracy dla osób, które kochają projektowanie przestrzeni i granie w Minecrafta.
  • Nowi pracownicy mieliby zająć się doradzaniem graczom, którzy chcieliby dodatkowo zadbać o otaczający ich krajobraz.
  • Firma rozpoczęła również poszukiwania klientów, którzy byliby chętni skorzystać z ich nowej usługi.

Firma WhatShed to największy w Wielkiej Brytanii serwis tworzący i publikujący recenzje wyposażenia ogrodowego, skupiający się przede wszystkim na konstrukcjach budowlanych pokroju drewnianych szop, które mają służyć do przechowywania wszelkiego rodzaju sprzętu. Tak, nie da się ukryć, że to dosyć specyficzna branża o grupie docelowej, która niekoniecznie pokrywa się ze społecznością graczy. Co jednak, jeżeli powiem wam, że włodarze WhatShed postanowili poszukać nowych klientów wśród miłośników Minecrafta?

Jak donosi CNN, brytyjska firma właśnie wystawiła ofertę pracy dla specjalistów projektowania przestrzeni, którzy jednocześnie są zapalonymi graczami produkcji studia Mojang. Aplikanci po zdobyciu stanowiska mieliby udzielać profesjonalnego doradztwa w zakresie architektury krajobrazu tym z graczy Minecrafta, którzy chcą szczególnie zadbać o otoczenie dookoła tworzonych przez siebie budowli.

W międzyczasie przypomnę wam o przygotowanym przez nas wielkim przewodniku po Flames of the Nether, najnowszym dodatku do Minecraft Dungeons, w którym znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego niesamowitego DLC.

Screenshot z krajobrazu w grze Minecraft z postaciami z gry

Kochasz Minecrafta i szukasz pracy? Co powiesz na 270 zł za godzinę?

Oczywiście kandydaci muszą mieć doświadczenie w tworzeniu pięknych, rozbudowanych „zielonych” kreacji w grze. Praca ma odbywać się w formie całkowicie zdalnej, więc jeżeli czujecie, że to właśnie wy powinniście przecierać szlaki na tej wyjątkowo współczesnej ścieżce rozwoju zawodowego, nie wahajcie się sprawdzić szczegółowych wymogów oraz zakresu obowiązków w oficjalnym ogłoszeniu rekrutacyjnym. Znajdziecie tam również formularz aplikacyjny, który należy wypełnić, by zgłosić swoją kandydaturę.

Krajobraz z gry Minecraft

Pewnie ciekawi was również kwestia zarobków czekających na szczęściarzy, którzy dostaną możliwość podjęcia pracy jako „ogrodnik wirtualnego krajobrazu” w Minecrafcie (eng. virtual landscape gardener). Stawka minimalna, którą proponują decydenci firmy WhatShed, została ustalona na 50 funtów (ok. 270 zł) za godzinę. Pracodawca informuje również o możliwości dostosowywania elastycznego grafiku pracy według własnych potrzeb.

Co więcej, osoby odpowiedzialne za rozszerzenie działalności firmy WhatShed na branżę gier wideo poszukują już także potencjalnych klientów, którzy byliby zainteresowani skorzystaniem z porad i kompetencji omawianych architektów krajobrazu w Minecrafcie. Niestety nie zamieszczono tutaj informacji o kosztach takiej usługi.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!