fbpx

Braid, klasyka gier indie, otrzyma rocznicową edycję w 2024 roku

13 listopada 2023,
12:15
Dorota Żak
Poziom z Braid: Aniversary Edition

Po 15 latach od premiery stworzone przez Number None Braid – pełna łamigłówek gra indie z mechaniką manipulowania czasem – otrzyma nowe, specjalne wydanie. Braid Anniversary Edition ukaże się 30 kwietnia 2024, a zagramy na PC, PlayStation, Xboxie oraz na urządzeniach z mobilnych z systemami iOS i Android za pośrednictwem Netflixa. Twórcy gry zaprezentowali już zwiastun nowej edycji, w którym zdradzają, czego możemy się po niej spodziewać (a jeszcze więcej informacji znajdziemy na stronie poświęconej produkcji).

Odświeżona wersja Braid z kilkoma nowościami

Przede wszystkim ulepszona zostanie grafika Braid. Na pokazanych fragmentach gameplayu widzimy porównanie starej i nowej wersji – ta druga jest pełna większej liczby detali oraz ulepszonych tekstur. Braid od początku wizualnie miało przypominać malowany obraz, ale teraz postarano się o to, aby poszczególne elementy świata tym bardziej wyglądały jak stworzone pędzlem. Zadbano także o nowe animacje, dźwięki i muzykę, aby urozmaicić jeszcze rozgrywkę. Wszystko to ma dostosować grę do obecnych standardów.

Studio Number None zadbało także o specjalny bonus. Braid: Anniversary Edition zaoferuje nam ponad 15 godzin ich komentarzy dotyczących procesu tworzenia gry, poświęconych poszczególnym kategoriom, m.in, programowaniu, projektowaniu czy historii gier indie. Temat zostanie dogłębnie opracowany i zaprezentowany w formie wywiadów i rozmów.

Oczywiście, jeśli ktoś nadal woli klasyczne Braid lub chciałby w czasie gry porównywać ją z Anniversary Edition, będzie taka możliwość – z łatwością przełączymy się pomiędzy obiema wersjami.