fbpx

Podsumowanie Nintendo Direct. Co zaprezentowali twórcy?

9 lutego 2023,
13:29
Arek Grabowski
Konsola Nintendo Switch na biurku

Wczoraj miała miejsce prezentacja Nintendo Direct, gdzie przestawiono najważniejsze tytuły zmierzające na konsole Switch. Twórcy przygotowali ponad 40 minut wydarzenia, gdzie znalazły się najlepsze produkcje wyczekiwane przez graczy jak The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom, Pikmin 4 czy też Bayonetta. Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych prezentacji z tegorocznego Nintendo Direct.

Wszystkie trailery i zapowiedzi z tegorocznego Nintendo Direct

Nintendo Direct odbywało się 8 grudnia i zostało tam zaprezentowane wiele nadchodzących w tym roku gier. Wydarzenie było stosunkowo długie, twórcy przygotowali naprawdę dużo produkcji, na które czekali gracze jak nowa odsłona Zeldy, Metroid lub Professor Layton. Poniżej przedstawiamy listę tytułów zaprezentowanych podczas tegorocznego Nintendo Direct.

The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom

Wśród nadchodzących tytułów najważniejszy jest oczywiście The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom, o którym pisaliśmy. Gra otrzymała oficjalny trailer oraz ujawniono zawartość edycji kolekcjonerskiej. Już teraz można kupić tytuł w przedsprzedaży.

Pikmin 4

Nintendo opublikowało również trailer Pikmin 4, który jest niezwykle słodką i pięknie prezentującą się grą. Poznaliśmy także datę premiery, ustalono ją na 21 lipca 2023 roku.

Xenoblade Chronicles 3 – Expansion Pass Vol. 3

Na wydarzeniu zaprezentowano Volume 3, jeśli chodzi o pakiet rozszerzeń do Xenoblade Chronicles 3. Premiera dodatku będzie miała miejsce jeszcze w tym miesiącu. Dalszą część historii otrzymamy w Volume 4, który zapowiedziano na ten rok, ale dokładna data pozostaje nieznana.

Samba de Amigo: Party Central

W lecie tego roku pojawi się Samba de Amigo: Party Central, czyli gra skupiona głównie na rytmie i muzyce. Nintendo opublikowało oficjalny trailer tytułu podczas wydarzenia.

Dead Cells: Return to Castlevania DLC

Warto wiedzieć, że Dead Cells otrzyma 6 marca długo zapowiadane DLC Return to Castlevania. Nintendo zaprezentowało z tej okazji oficjalny trailer premierowy dodatku.

Fashion Dreamer

Kolejna gra, która pojawi się w tym roku to Fashion Dreamer od Marvelous Entertainment. Dokładna data premiery pozostaje na ten moment nieznana.

TRON: Identity

Na Nintendo Direct pokazano również TRON: Identity, czyli tytuł z uniwersum, które zostało częściowo „zapomniane” przez branżę. Gra pojawi się tego roku już w kwietniu.

Ghost Trick: Phantom Detective

W lecie pojawi się Ghost Trick: Phantom Detective, czyli remaster pierwszej gry ze znanej serii studia Capcom. Jest to bardzo ciekawa produkcja, ponieważ twórcy przenoszą w ten sposób tytuł z Nintendo DS oraz iOS na Switcha.

DecaPolice

Na pokazie zaprezentowano również DecaPolice, czyli grę, która także pojawi się jeszcze w 2023 roku. Dokładna data premiery pozostaje tutaj jednak nieznana.

Splatoon 3: Expansion Pass DLC

Podczas Nintendo Direct zaprezentowano również Expansion Pass do Splatoon 3. DLC będzie zawierało dwie fale nowej zawartości. Pierwszy pakiet nowości zostanie wprowadzony jeszcze na wiosnę, drugi natomiast ukaże się później, ale jeszcze w tym roku.

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

Długo wyczekiwaną produkcją jest również Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon. Gra pojawi się już 17 marca, czyli niebawem. Na pokazie można było zobaczyć więcej przedpremierowej rozgrywki.

Disney Illusion

Na Nintendo Direct pokazano także platformówkę Disney Illusion Island ze znanymi postaciami jak Myszka Mickey. Gra pojawi się na rynku 28 lipca tego roku.

Harmony: The Fall of Reverie

Od twórców Life is Strange wychodzi zupełnie nowa gra Harmony: The Fall of Reverie. Studio Don’t Not po raz pierwszy zaprezentowało ten tytuł właśnie na tegorocznym Nintendo Direct.

Fire Emblem Engage: Expansion Pass

Zapowiedziano również Expansion Pass do Fire Emblem Engage. To już druga paczka DLC, jaką zaprezentowali twórcy. Na trailerze widać także teaser trzeciego i czwartego pakietu rozszerzeń, jednak więcej informacji nie jest znane.

Octopath Traveler II

Octopath Traveler II to kolejna gra, która ma pojawić się w najbliższych miesiącach. Demo tego tytułu jest już dostępne od momentu prezentacji na Nintendo Direct.

We Love Katamari Reroll+ Royal Reverie

Bandai Namco zapowiedziało We Love Katamari Reroll+ Royal Reverie. To urocza gra z niepowtarzalną grafiką, która pojawi się już 2 czerwca.

Omega Strikers

Na Nintendo Switch pojawi się darmowa gra, która skupia się na rozgrywkach w air hockeya. Omega Strikers, bo taki tytuł nosi produkcja, pojawi się już 27 kwietnia.

Sea of Stars

Sabotage Studio zaprezentowało natomiast Sea of Stars. Gra jest turowym RPG, które pojawi się na rynku już 29 sierpnia.

Etrian Odyssey Origins Collection

Dla konsol Nintendo Switch przygotowano również kolekcję remasterów serii Etrian Odyssey. Pakiet gier pojawi się jako jeden twór już 1 czerwca. Całość ma nosić tytuł Etrian Odyssey Origins Collection.

Advance Wars 1+2 Re-Boot Camp

Na pokazie zaprezentowano także Advance Wars 1+2 Re-Boot Camp. Jest to długo wyczekiwana przez graczy strategia. Gra pojawi się już 21 kwietnia.

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe to odsłona z serii, która jest niezwykle popularna wśród fanów Nintendo. Gra została już wcześniej wydana na poprzednie konsole. Nowy tytuł to po prostu remaster, jednak otrzyma on pewne nowości. Już teraz dostępne jest darmowe demo, a pełna wersja będzie miała premierę 24 lutego.

Metroid Prime Remastered

Podczas Nintendo Direct odbyła się premiera Metroid Prime Remastered i gra jest już dostępna w eShop. Fizyczna wersja będzie możliwa do kupienia od 3 marca. To jedno z największych ogłoszeń podczas tegorocznego wydarzenia Nintendo Direct.

Master Detective Archives: Rain Code

W czasie wydarzenia zapowiedziano również Master Detective Archives: Rain Code od Spike Chunsoft. Gra ma pojawić się 30 czerwca na Nintendo Switch.

Baten Kaitos I&II HD Remaster

Na Nintendo Switch mają pojawić się również gry Beten Kaitos 1 i 2 z GameCuba. Kolekcja będzie nosić nazwę Baten Kaitos I&II HD Remaster.

Fantasy Life i The Girl Who Steals Time

W tym roku pojawi się również Fantasy Life i The Girl Who Steals Time. Gra jest tworzona przez studio Level 5, które zapowiedziało więcej premier podczas Nintendo Direct.

Professor Layton and The New World of Steam

Studio Level 5 wyda w 2023 roku również Professor Layton and The New World of Steam. To gra z serii, która stała się niesamowitym hitem, jeśli chodzi o konsole Nintendo Switch.

Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass DLC

Nintendo zapowiedziało również czwartą falę dodatków Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass DLC. Do gry ma zostać wprowadzona nowa postać Birdo. Premierę dodatku ustalono na wiosnę tego roku.

Podczas wydarzenia zapowiedziano także coś specjalnie dla fanów retro. Nintendo Switch otrzyma ogromną bibliotekę nowych gier w 2023 roku.

Gry z Game Boya będą dostępne na Nintendo Switch

Podczas wydarzenia Nintendo Direct zapowiedziano ciekawą funkcję dla fanów starszych gier. Tytuły z Game Boya i Game Boya Color są już teraz dostępne w Nintendo Online. Obecnie można grać tylko w kilka tytułów: Tetris, Super Mario Land 2 – 6 Golden Coins, The Legend of Zelda: Link’s Awekening DX i Gargoyle’s Quest. Kolejne gry będą stopniowo dodawane.

To jednak nie wszystko, ponieważ Nintendo zapewnia, że gry z Game Boya Advance także są dostępne w serwisie Nintendo Online. Tutaj również jest tylko kilka propozycji do wyboru. Biblioteka ma być także ciągle aktualizowana i rozbudowywana.