Będzie nowy MechWarrior? Gra ma pojawić się w 2024 roku

12 stycznia 2023,
14:48
Jacek Kowal
potyczka w MechWorrior 5

MechWarrior to dość stara seria. Jej pierwsza odsłona pojawiła się w 1989 roku. Wtedy za jej stworzenie odpowiedzialne było Dynamix, a przez lata kolejne studia produkowały kontynuacje. Wśród nich znajdziemy między innymi Activision (MechWarrior 2: 31st Century Combat z 1995), Zipper Interactive (MechWarrior 3 z 1999), FASA Studio (MechWarrior 4: Vengeance z 2001) i Piranha Games (MechWarrior 5: Mercenaries z 2019).

Jak się okazuje Piranha Games ma pracować nad kolejną odsłoną kultowej już serii. Jak nietrudno się domyślić, w grach sterujemy potężnymi bojowymi mechami, coś na wzór Titanfalla. Teraz prezes studia podzielił się radosną nowiną.

Nadchodzi MechWarrior 6?

Prezes Piranha Games, Russ Bullock wziął udział w podcaście NoGutsNoGalaxy, w którym trochę droczył się ze słuchaczami. Nie chciał zdradzić za wiele, poza faktem, że nie będzie to MechWarrior Online 2, czyli kontynuacja sieciowej strzelanki z 2013 roku. Ma to być coś zgodnego z piątą odsłoną serii (zwiastun poniżej), ale bardziej powinniśmy liczyć na samodzielną grę.

Tajemnicza gra ma trafić do nas w przyszłym roku, a zagramy w nią na PC i konsolach. Zgodnie ze słowami Bullocka, tytuł ma się skupić na kampanii dla jednego gracza z możliwością kooperacji. Więcej szczegółów planują ujawnić na jesień.

Jeżeli chodzi o potencjalny MechWarrior Online 2, to studio aktualnie nie planuje prac nad projektem. Jest to spowodowane faktem wygaśnięcia licencji na markę MechWarrior, która kończy się w 2025 roku. Zgodnie ze słowami Bullocka, na stworzenie kontynuacji MechWarrior Online potrzebowaliby znacznie więcej czasu, przynajmniej do 2030.