be quiet! zaprezentował chłodzenie Dark Rock TF 2

be quiet! poszerza swoją ofertę o nowe chłodzenie Dark Rock TF 2. Nowy model zalicza się do horyzontalnych coolerów, więc można go stosować w mniejszych obudowach. Całość składa się z dwóch wentylatorów oraz posiada sześć wysokowydajnych miedzianych ciepłowodów.

28 lipca 2021
Na skróty
  • be quiet!, niemiecki producent sprzętu komputerowego, poszerza swoją ofertę o nowe chłodzenie Dark Rock TF 2.
  • Cooler składa się z dwóch wentylatorów z serii Silent Wings. Hałas podczas pracy wynosi zaledwie 27,1 dB(A), nawet przy 100% prędkości obrotowej.
  • Produkt ma trafić na sklepowe półki już 10 sierpnia w sugerowanej cenie 389 złotych.

be quiet!, niemiecki producent sprzętu komputerowego, zaprezentował nowe chłodzenie Dark Rock TF 2. Produkt ma trafić na sklepowe półki już 10 sierpnia w sugerowanej cenie 389 złotych. Może i nie jest to najtańsza propozycja, lecz całość zapowiada się naprawdę ciekawie. Firma udziela na swój najnowszy cooler trzyletnią gwarancję.

be quiet! Dark Rock TF 2 – nowy cooler typu top flow od niemieckiego producenta

Całkowicie czarny design w połączeniu z osłoną ze szczotkowanego aluminium nadaje coolerowi odrobinę elegancji i sprawia, że wygląda on świetnie w każdym systemie. Zalicza się on do horyzontalnego chłodzenia, więc w rezultacie można go również stosować w mniejszych obudowach.

Wygląd chłodzenia i pudełka be quiet! Dark Rock TF 2

Chłodzenie be quiet! Dark Rock TF 2 składa się z dwóch wentylatorów. Na górze zainstalowano model Silent Wings 3 135mm z wlotem powietrza w kształcie lejka, natomiast pośrodku umieszczono standardowy Silent Wings 135mm. Oba wentylatory są wyposażone w trwałe łożysko hydrodynamiczne, płynne sześciobiegunowe silniki oraz dziewięć łopatek. Dodatkowo gumowe wstawki antywibracyjne na żebrach radiatora tłumią niepożądane dźwięki podczas pracy. Nowy model zalicza się do horyzontalnych coolerów, więc można go stosować w mniejszych obudowach. Jego konstrukcja zapewnia idealne chłodzenie nie tylko dla procesora, ale także dla otaczających komponentów.

Dark Rock TF 2 posiada sześć wysokowydajnych miedzianych ciepłowodów. Odprowadzają one ciepło do optymalnych miejsc na finach chłodzących. Specjalna czarna powłoka z cząstkami ceramicznymi umożliwia doskonałe przenoszenie ciepła. Konstrukcja z dwoma radiatorami umożliwia instalację modułów pamięci o wysokości do nawet 49 mm.

Wygląd chłodzenia

Cooler ma zapewnić optymalny poziom temperatur dla CPU, dla których wartość TDP nie przekracza 230 W. Hałas wynosi zaledwie 27,1 dB(A), nawet przy 100% prędkości obrotowej wentylatora.

Dark Rock TF 2 został przystosowany do montażu na procesorach umieszczanych w następujących socketach:

  • AMD – AM3(+), AM4,
  • Intel – 1200, 2066, 1150, 1151, 1155, 2011(-3) Square ILM.

Wentylatory: 1x Silent Wings 3 135 mm PWM oraz 1x Silent Wings 135 mm PWM

Kompatybilność z socketami AMD: AM3(+), AM4

Kompatybilność z socketami Intel: 1200 / 2066 / 1150 / 1151 / 1155 / 2011(-3) Square ILM

Zakres mocy CPU (W): 230

Poziom hałasu: przy 50% mocy 11.1 dB(A), przy 75% mocy 19.7 dB(A) oraz przy maksymalnej mocy 27,1 dB(A)

Wymiary: 163 × 140 × 134 mm

Waga: 945 g

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!