Bayonetta Origins nie będzie ostatnią grą o dzielnej wojowniczce? Tak twierdzi twórca serii

21 marca 2023,
18:27
Jacek Kowal
Bayonetta z serii gier Bayonetta

Hideko Kamiya ujawnił, że Platinium Games zamierza kontynuować tworzenie serii Bayonetta, a przynajmniej takie ma plany. Do tej pory plany te były omawiane tylko wewnętrznie i nie znamy jeszcze stanowiska Nintendo, ale raczej możemy być w miarę optymistyczni. W końcu gry spod szyldu Bayonetta mają spore wzięcie, więc kto by nie skorzystał?

Będzie nowa Bayonetta? Wszystko zależy od graczy

Makoto Okazaki, czyli producent serii Bayonetta w Nintendo miał stwierdzić, że firma nie ma jeszcze nic konkretnego do powiedzenia w sprawie kontynuowania serii, ale osobiście nie wierzy, że się skończyła. Zanim padnie jakakolwiek decyzja, Nintendo chce poznać przemyślenia i opinie graczy, czy w ogóle chcą ponownego spotkania z Bayonettą.

Cereza z Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon
Źródło: Platinum Games

Warto zaznaczyć, że aktualnym właścicielem praw do Bayonetty jest Sega, a trzy ostatnie gry wydane na Nintendo Switch powstały w ramach umowy licencyjnej. Zalicza się do nich między innymi Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, w której sterujemy dwiema postaciami jednocześnie (każdą z pomocą innego kontrolera Nintendo Switch).

Jeżeli licencjonowane tytuły serii przypadną graczom do gustu, to raczej możemy liczyć na kolejne przygody Bayonetty, więc pozostaje tylko trzymać kciuki.