Battlefield 1943 oraz obie części Bad Company znikną wkrótce ze sprzedaży

22 marca 2023,
21:05
Dorota Żak
Bohaterowie Battlefield: Bad Company

Kończenie wsparcia dla starszych gier opartych na trybie multiplayer to normalna kolej rzeczy. Nie dziwi więc, że Electronic Arts i DICE żegnają się z tytułami, od których premiery upłynęło około 15 lat i koncentrują się na przyszłości.

Koniec Battlefielda 1943 i obu części Bad Company

Na stronie EA pojawiło się ogłoszenie dotyczące dalszych losów trzech starszych części serii Battlefield. Mowa tu konkretnie o Battlefieldzie 1943 oraz Bad Company 1 i 2, które 28 kwietnia tego roku zostaną wycofane ze sprzedaży. Nie jest to oczywiście przypadkowa decyzja, bo EA i DICE planują wyłączyć serwery gier 8 grudnia, co zakończy żywoty tych gier. W przypadku obu części Battlefield: Bad Company nadal zagramy w trybie offline, biorąc udział w jednoosobowej kampanii, jednak wsparcie dla tytułów ze strony twórców dobiegnie końca.

EA i DICE zauważają oczywiście, że wymienione produkcje „zajmują specjalne miejsce w ich sercu”, ale zamierzają skupić się na teraźniejszości i przyszłości serii. Dzięki temu gracze mają zyskać nowe niezapomniane wspomnienia, a do dzielenia się wrażeniami ze starszych części Battlefielda są zachęcani.

Pierwsza wersja wspomnianej na początku wiadomości zawierała także informację o wycofaniu ze sprzedaży Mirror’s Edge. Poinformowano jednak, że był to błąd, a plany nie przewidują usunięcia gry z cyfrowych sklepów.