fbpx

Baldur’s Gate 3 po dzisiejszym patchu pozwoli na zmianę wyglądu postaci w trakcie gry

22 września 2023,
12:26
Arek Grabowski
Uśmiechnięty ork w Baldur's Gate 3

Larian Studios wczoraj potwierdziło, że kolejny duży patch pojawi się dziś. Wprowadzi on bardzo istotną nowość, która już dawno była zapowiadana. Baldur’s Gate 3 otrzyma funkcję zmiany wyglądu postaci w trakcie gry za pośrednictwem Magicznego Lustra. Mieści się ono w obozie gracza.

Twórcy podkreślają, że zmiana wyglądu będzie możliwa w dowolnym momencie gry. Są tu jednak pewne ograniczenia. Nie możemy zmienić rasy, typu ciała czy też pochodzenia. Funkcja ta była zapowiadana już wiele tygodni temu.

Co jeszcze wprowadzi kolejny duży patch do Baldur’s Gate 3?

Zmiana wyglądu postaci to najważniejsza nowość. Aktualizacja ma być „duża” według Larian Studios. Możemy więc spodziewać się poprawek błędów, usprawnień oraz optymalizacji. Twórcy jednak nie zapowiedzieli żadnych istotnych nowości oprócz Magicznego Lustra.

Patch miał pojawić się wczoraj. Larian zdecydowało się wprowadzić bardziej rygorystyczny system dodawania kolejnych aktualizacji. Łatka została przeniesiona na dziś ze względu na konieczne testy, które musiały zostać przeprowadzone przed jej wydaniem.