fbpx

Baldur’s Gate 3 może otrzymać DLC? Larian twierdzi, że omawia potencjalny dodatek

30 sierpnia 2023,
14:15
Arek Grabowski
Zdziwiony mężczyzna w Baldur's Gate 3

Larian Studios omawia potencjalne rozszerzenie do Baldur’s Gate 3. Starszy menedżer projektu, Tom Butler, powiedział w wywiadzie dla serwisu IGN, że obecnie studio skupia się na konsolowej wersji gry, a później przejdzie do łatania podstawowej produkcji. Podkreślił jednak, że twórcy zastanawiają się nad sposobami wprowadzenia potencjalnego DLC.

Przez jakiś czas będziemy wprowadzać poprawki, a potem wszyscy weźmiemy urlop i zastanowimy się, co dalej. Ale w tej chwili naprawdę prowadzimy dyskusje. Chcemy zrobić coś więcej. Nie wiemy jeszcze co.

Tom Butler, menedżer projektu Baldur’s Gate 3

Rozszerzenie mogłoby wprowadzić nowy region, postacie, zadania, ekwipunek i historię. Wprowadzenie DLC do tak ogromnej gry, jaką jest Baldur’s Gate 3 to dość trudne zadanie. Wiele elementów musi być tutaj od siebie zależne oraz odpowiednio zbalansowane.

Rozszerzenie do Baldur’s Gate 3 to coś, na co zdecydowanie czekają gracze

Studio Larian ciągle rozwija i ulepsza Baldur’s Gate 3. Niedawno wydano aktualizację zawierającą ponad 1000 poprawek. Tom Butler w wywiadzie dla IGN podkreślił, że twórcy skupią się na łataniu produkcji po wydaniu konsolowej wersji. Baldur’s Gate 3 mimo wszystko nie zawiera zbyt wielu błędów. Larian chce jednak dopracować tytuł do perfekcji, jednocześnie rozważając potencjalne rozszerzenie.

Twórcy mają spore plany dla ogromnego hitu, jakim stało się Baldur’s Gate 3. Studio chce wprowadzić między innymi możliwość zmiany wyglądu postaci w trakcie gry. Zapowiedziano również drugą dużą aktualizację.