fbpx

Baldur’s Gate 3 z oficjalnym wsparciem dla modów

3 czerwca 2024,
17:57
Jacek Kowal

Nadchodzą spore zmiany w Baldur’s Gate 3. Już wkrótce gra będzie oficjalnie wspierać mody, więc dopiero teraz czekają nas ciekawe doznania.

Zastanawiający się Asterion w Baldur's Gate 3

Jeżeli myśleliście, że Baldur’s Gate 3 jest grą obfitą w… różne nietypowe rzeczy, to jeszcze nie koniec. Jeszcze w tym roku produkcja otrzyma aktualizację, dzięki której oficjalnie będzie można w niej instalować modyfikacje. Testy alfa już trwają, więc pozostaje czekać na pierwsze doniesienia.

Już od września zmodujesz sobie Baldur’s Gate 3

Oficjalne wsparcie modów na początek trafi wyłącznie na PC, ale wkrótce dołączą komputery od Apple, a także konsole Xbox i PlayStation. Aktualnie rozpoczęły się testy alfa, w których bierze udział zamknięta grupa moderów spośród społeczności. Zamknięta beta rozpocznie się w lipcu i każdy może się do niej zgłosić, ale Larian wybierze około 1000 graczy.

To jednak niejedyna zmiana, którą przyniesie ta aktualizacja. Ma ona wprowadzić ulepszone złe zakończenie, które może być jeszcze mroczniejsze. Poza tym to klasyczna spora łatka, czyli masa poprawek mniejszych i większych błędów.