Najważniejszą częścią zestawu ROG Ryujin II, którą podkreśla sam Asus, jest zastosowana pompa Aseteka siódmej generacji z podstawową prędkością na poziomie 840 RPM. Ma ona zapewnić przede wszystkim wysoką wydajność, świetną kulturę pracy, a także niezawodność.
Na wydajność oraz generowany hałas chłodzenia All-in-One składa się wiele elementów. Warto więc odnotować, że nie tylko pompa pochodzi od znanej marki. Tajwańska firma ponownie postawiła na współpracę ze sprawdzonym producentem, a efektem tych działań są dołączane do zestawu wentylatory Noctua NF-F12 w rozmiarze 120 mm.
ROG Ryujin – chłodzenie z wielkim wyświetlaczem LCD
Wyróżniającym elementem nowego AiO od Asusa jest wykorzystany ekran LCD o przekątnej 3,5 cala. To dzięki niemu użytkownicy będą mogli między innymi monitorować parametry swojego komputera w czasie rzeczywistym. Producent zaznacza też, że ROG Ryujin II umożliwia wyświetlanie spersonalizowanych obrazów lub animacji.
Kolejnym dodatkiem jest również mały wentylator zamontowany tuż pod wyświetlaczem. Ma on za zadanie poprawić chłodzenie oraz usprawnić obieg powietrza w obrębie sekcji zasilania.
ROG Ryujin II jest kolejnym modelem ze znanymi wentylatorami
Każdy entuzjasta sprzętu komputerowego z pewnością wie, czym zajmuje się austriacka firma Noctua. Marka znana z jakości wykonania swoich produktów zagościła po raz kolejny na chłodzeniu Asusa. Wybór ten z pewnością nie jest przypadkowy, ponieważ NF-F12 cechują się zarówno wysokim ciśnieniem statycznym, jak i szerokim zakresem obrotów.
Na uwagę zasługuje także wysoki przepływ powietrza wentylatorów ROG Ryujin II, który szacowany jest na 71,6 CFM oraz stosunkowo niski hałas na poziomie 29,8 dB. Co więcej, wentylatory zostały pokryte czarną farbą, co może okazać się ważnym szczegółem dla osób, które zamierzają zbudować ładny i stonowany zestaw.
Omawiane chłodzenie tajwańskiego producenta może pochwalić się wsparciem dla większości nowych podstawek, w tym także TR4. Niestety na chwilę obecną produkt nie jest dostępny na rynku, a co za tym idzie, nie poznaliśmy także sugerowanej ceny. Można jednak zakładać, że podobnie jak w przypadku pierwszej generacji kwoty będą oscylować w granicach 900-1000 zł.