Apex Legends ma działać przez 20 lat jak CS:GO. Ambitne plany studia Respawn

15 lutego 2023,
12:27
Arek Grabowski
Trzy postacie z Apex Legends robiące sobie selfie

W wywiadzie z serwisem IGN studio Respawn Entertainment zdradziło swoje plany dotyczące Apex Legends. Twórcy chcą, by gra działała przez 20 lat tak jak na przykład Counter-Strike: Global Offensive. E-sportowe tytuły zostały porównane przez studio Respawn do „tradycyjnego sportu”, który zwykle istnieje przez co najmniej 100 lat.

Oczywiście cel wyznaczony przez twórców Apex Legends jest naprawdę trudny do osiągnięcia. Mimo wszystko Respawn przebyło już ćwiartkę tej całej drogi, ponieważ gra istnieje i działa już od około pięciu lat. Takie gry jak Apex Legends, Fortnite, PUBG czy Warzone 2.0 mają potencjał, by wystarczyć na bardzo długi czas przez ogrom aktualizacji. Respawn liczy na swój produkt oraz uważa, że może on działać nawet przez wyżej wspomniane 20 lat.

Starszy reżyser Apex Legends wypowiedział się na temat gry podczas wywiadu z IGN

W wywiadzie z IGN brał udział starszy reżyser od spraw designu związany z Apex Legends, czyli Evan Nikolich. Porównał on grę do Counter-Strike i chciałby, by produkcja Respawn Entertainment również cieszyła się aż tak długim „życiem” oraz zainteresowaniem graczy.

Chcemy, by Apex Legends działał przez 20 lat jak Counter-Strike. To musi być samowystarczalna platforma. Mechaniki powinny być interesujące i wciągające, by gracze mogli grać sezon po sezonie, nawet gdy przestaniemy dodawać nową zawartość.

Evan Nikolich ze studia Respawn Entertainment

Apex Legends jest wciąż jedną z najlepszych gier Battle Royale na rynku. Twórcy chcą, by gracze ciągle do niej wracali, nawet gdy nie ma nowej zawartości. Respawn twierdzi, że Apex może stać się platformą na długie lata tak jak między innymi Counter-Strike.

Warto zauważyć, że EA anulowało niedawno projekt Titanfall Legends, więc więcej mocy przerobowych można przeznaczyć na Battle Royale od Respawn. Oczywiście Apex Legends jest ciągle rozwijany, twórcy wprowadzają sporo nowości. Respawn już teraz zapowiedziało nadchodzące wydarzenie Sun Squad na koniec marca.