ASUS ROG Flow Z13 – producent zapowiada „najmocniejszy tablet do gier na świecie”

1 stycznia 2022,
10:47
Maciej Krause

Rynek tabletów do gier ciągle rośnie w sile. Producenci stale prezentują swoje najnowsze urządzenia mobilne. Tak jest i dziś – ASUS na swoim Twitterze udostępnił kilka zdjęć ROG Flow Z13, tabletu ze złączem mobilnym XG. Twórcy nie pochwalili się jego pełną specyfikacją, lecz zapewniają, iż więcej szczegółów ujawnią na nadchodzących targach CES.

ASUS ROG Flow Z13 - wygląd tabletu do gier

ASUS aktualnie w swojej ofercie posiada ROG Flow X13 – niezwykle cienki 13-calowy laptop, wyposażony w procesor AMD Ryzen 9 5800HS i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Obecnie firma zamierza wypuścić na rynek tablet do gier z tej samej serii, który najprawdopodobniej będzie oferował wydajność w grach przybliżoną do tej z modelu ROG Flow X13. Niestety na jego temat nie wiemy zbyt wiele, producent udostępnił bowiem znikome informacje. ASUS wspomina, że ujawni więcej szczegółów na targach CES, które odbędą się 4 stycznia.

ASUS ROG Flow Z13 – tablet do gier ze złączem mobilnym XG

ASUS opublikował na Twitterze zdjęcia swojego najnowszego tabletu ROG Flow Z13. Urządzenie zostanie uzbrojone w złącze mobilne XG, które pozwoli użytkownikom podłączyć do sprzętu dodatkową kartę graficzną. ROG Flow Z13 będzie oferował kompatybilność z systemem Windows 11 i będzie bezpośrednio konkurował z Microsoft Surface Pro 8, wydajnym laptopem konwertowalnym 2 w 1.