Assassin’s Creed Valhalla – The Last Chapter z datą premiery. Ubisoft zdradza szczegóły dodatku

Assassin’s Creed Valhalla wciąż nie ma zakończonych wielu wątków fabularnych. Ubisoft wydaje DLC o tytule The Last Chapter. To tam zamknie się historia Assassin’s Creed Valhalla – producent ujawnia jednak wiele dodatkowych informacji.

19 listopada 2022

Assassin’s Creed Valhalla to najnowsza część serii, która otrzymała ogromne wsparcie po premierze. Wydano między innymi DLC Dawn of Ragnarok czy też The Forgotten Saga, jako tryb roguelike. Historia w grze wciąż się jednak nie zakończyła. Dopiero dodatek The Last Chapter ją dokończy. Valhalla to gra usługa, która rzeczywiście nią była przez długi czas. Ubisoft zamierza jednak powoli zakończyć wsparcie – nadchodzące produkcje zajmą miejsce tego tytułu. Pogłoski mówią nawet o dodaniu gry do Game Passa.

Warto wiedzieć, że uzyskanie dostępu do contentu The Last Chapter wymaga ukończenia określonych osiągnięć w Assassin’s Creed. Co trzeba zrobić?

  • Ukończ główny wątek we wszystkich terytoriach Anglii.
  • Ukończ wątki Asgardu i Jotunheimu.
  • Ulepsz osadę do 5 poziomu oraz zbuduj koszary Jomsviking.
  • Zabij wszystkie cele Zakonu Pradawnych i ujawnij przywódcę.

Od tego momentu można grać w najnowsze rozszerzenie. DLC będzie dostępne całkowicie za darmo dla każdego. Mimo wszystko Ubisoft mówi o tym, że wydarzenia sezonowe się tutaj nie pojawią – informuje to graczy przede wszystkim o powolnym wygaszaniu wsparcia Assassin’s Creed Valhalla.

Assassin’s Creed Valhalla: The Last Chapter bez Nowej Gry+ i wydarzeń sezonowych

Ubisoft przekazuje oficjalne informacje na temat pomniejszych aktualizacji dotyczących Valhalli. Można się dowiedzieć przede wszystkim, że nowe DLC nie będzie oferować wyzwań sezonowych:

Kiedy wsparcie Valhalli po premierze dobiega końca, chcemy udostępnić kilka aktualizacji na temat produkcji. Nie będą dłużej pojawiały się sezonowe wydarzenia w Ravensthrope. Dla graczy, którzy nie mieli okazji wziąć w nich udziału, również coś przewidzieliśmy. Wszystkie nagrody z sezonowych wydarzeń będą dostępne u kupców na terenie całej Anglii. W aktualizacji The Last Chapter wprowadzamy także zupełnie nowe rzeczy do zdobycia!

Komunikat Ubisoftu nt. rozszerzenia The Last Chapter

Dodatkowo Assassin’s Creed Valhalla nie otrzyma trybu Nowa Gra+. O tym również oficjalnie informuje Ubisoft. Rozgrywka w tej części została stworzona tak, by progresować. Nowa Gra+ mogłaby zmienić całość tak, że nie sprawiałaby tyle satysfakcji. Nowy dodatek do Assassin’s Creed Valhalla pojawi się 6 grudnia.

Ustrzel grową okazję

Redakcja GAMESGURU

UWaga! Gorące informacje!