fbpx

Assassin’s Creed Nexus na VR oficjalnie ogłoszony! Jest pierwszy teaser

2 czerwca 2023,
07:00
Kaja Piaścik
Logo Assassin’s Creed Nexus

Jeszcze w tym roku na rynek trafi kolejna produkcja z jednej z flagowych marek Ubisoftu. Przeznaczony na VR Assassin’s Creed Nexus otrzymał oficjalną zapowiedź na kanale Meta Quest na Twitterze. Ogłoszeniu towarzyszył pierwszy, krótki teaser, który jednak nie zdradza wiele ponad bardzo ogólną planowaną datę premiery.

Więcej informacji o projekcie poznamy na szczęście już wkrótce, a dokładnie w poniedziałek 12 czerwca. Jako część Summer Game Fest odbędzie się wtedy prezentacja Ubisoft Forward, w ramach której możemy prawdopodobnie liczyć na pierwszy dłuższy zwiastun oraz inne nowości.

Stań się asasynem w Assassin’s Creed Nexus

Chociaż potwierdzone przez twórców szczegóły zaczną dopiero spływać, według portalu Insider Gaming Nexus ma uwzględniać szesnaście oddzielnych misji, w jakich wcielimy się w najpopularniejszych protagonistów serii. W pierwszoosobowej perspektywie gracze zobaczą zatem świat asasynów oczami chociażby legendarnego Ezio Auditore.

Jeszcze w lutym, czyli na długo przed oficjalną zapowiedzią, pojawiły się też doniesienia o sequelu Assassin’s Creed Nexus. Teraz, gdy wiemy już, że nadchodzi pierwsza odsłona, możemy mieć również nadzieje na kolejną część.

Chociaż początkowe informacje o projekcie mówiły o tym, że będzie on dostępny ekskluzywnie dla Meta Quest, wkrótce doniesienie poszerzyły potencjalną dostępność także na inne platformy VR. Chociaż teaser pojawił się przez kanały Meta, Assassin’s Creed Nexus figuruje aktualnie jako stworzony „specjalnie na VR”, niewykluczone zatem, że trafi również na pozostałe sprzęty.