Assassin’s Creed Codename HEXE – zapowiedź mrocznej gry z serii AC

Na Ubisoft Forward zapowiedziana została kolejna po Mirage i Codename RED pełnowymiarowa część popularnej serii o asasynach. Assassin’s Creed Codename HEXE ma być mroczniejszą niż dotychczasowe odsłoną franczyzy i rozgrywać się w okresie polowań na czarownice.

11 września 2022
Na skróty
  • Na Ubisoft Forward September 2022 został zaprezentowany teaser zapowiadający Assassin’s Creed Codename HEXE.
  • Gra ma być najmroczniejszą dotąd częścią z serii i dotyczyć okresu polowań na czarownice.

Podczas wczorajszego livestreamu Ubisoft zaprezentował wiele trailerów nadchodzących tytułów. Znaczna część nowości dotyczyła serii Assassin’s Creed, która w tym roku obchodzi swoje piętnaste urodziny.

Na Ubisoft Forward pojawił się teaser kolejnej po Mirage pełnowymiarowej gry na licencji AC, czyli osadzonej w feudalnej Japonii Codename Red, ale to nie koniec zapowiedzi dotyczących franczyzy. Następnym tytułem ma być Assassin’s Creed Codename HEXE osadzony w XVI-wiecznej Europie. Tytuł ma opowiadać o okresie polowań na czarownice i cechować się wyjątkowo mroczną stylistyką.

Asasyni i mroczna magia

Deweloperem nadchodzącego tytułu jest Ubisoft Montreal, studio odpowiedzialne m.in. za odsłony AC Black Flag, Unity, Origins i najświeższą, wydaną w 2020 roku – Valhalla. Hexe ma być wyjątkowym doświadczeniem w porównaniu do innych gier o asasynach, ale pokazany na prezentacji teaser nie zdradza niestety żadnych szczegółów. Reżyserem kreatywnym projektu jest Clint Hocking.

Obie premiery po Mirage mają być częścią nowej platformy łączącej tytuły z serii, czyli Assassin’s Creed Infinity.

UWaga! Gorące informacje!