Artysta w Lost Ark otrzyma „mniej odkrywające” stroje na Zachodzie

4 stycznia 2023,
19:44
Arek Grabowski
Artysta z Lost Ark w czerwonej spódniczce z magicznym pędzlem

Amazon Games wraz ze studiem Smilegate, twórcy gry Lost Ark, wprowadzają do niej nową klasę — artystę. Potwierdzono, że postać otrzyma „mniej odkrywające” kostiumy w wersji przeznaczonej na Zachód. Skórki będą odpowiednio dostosowane. Twórcy wspominają o tym, że spódniczki będą dłuższe tak jak bluzki i inne elementy ubioru artysty.

Dlaczego w Lost Ark ubiór postaci różni się zależnie od regionu? Wypowiedź twórców

Soomin Park, przewodnicząca marki Lost Ark, powiedziała w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że „to lepiej pasuje do zachodnich norm”. Różnice w ubiorze postaci są zauważalne i gracze oskarżają dlatego studio o niesprawiedliwe przedstawianie oraz uprzedmiotawianie płci żeńskiej.

Wcześniej wspominaliśmy o tym, że zawartość oryginalnej gry może sporadycznie być przystosowywana do rynku zachodniego. Naszym celem jest dostarczenie autentycznej rozgrywki, pracujemy także nad tym, by Smilegate dostarczało aktualizacje regionalne. Nic związanego z mechanikami artysty nie zostanie zmienione. Tylko niektóre skórki postaci będą przystosowane do rynku zachodniego.

Amazon Games w artykule z planami na 2023 rok dla Lost Ark

Twórcy wprowadzają do gry klasę artysty. To nowy healer, który wspiera drużynę podczas walki i wykorzystuje magiczny pędzel oraz moce iluzji. Dodano także wydarzenie związane z Wiedźminem, celebrację rocznicy, a nawet zawartość do trybu PvP. Niedawno twórcy udostępnili długi artykuł o planach na 2023 rok, o którym wspominałem powyżej. Tam można zobaczyć znacznie więcej nadchodzących nowości.