fbpx

AMD z lepszym stosunkiem FPS do ceny niż NVIDIA

17 maja 2022,
20:00
Patryk Balcerak

AMD prezentuje slajd pokazujący wyższość nad kartami NVIDIA. Wykresy ilustrują przeliczniki wartości FPS/$ i FPS/W. Firma uważa, że ich produkty są lepsze, bo zapewniają lepszą wydajność za taką samą cenę jak konkurencja.

Karta graficzna AMD Radeon z procesorem AMD Ryzen
Na skróty
  • AMD uważa, że ich karty są lepsze niż te od NVIDI.
  • Najważniejszym kryterium w tym porównaniu jest przelicznik FPS/$ oraz FPS/W.
  • Producent twierdzi, że jego karty zapewniają nawet do 89% więcej klatek na sekundę w przeliczeniu na jednego dolara ich wartości.

Jeden z ważniejszych pracowników AMD, Frank Azor, zamieścił na Twitterze ciekawy slajd pokazujący wyższość kart AMD nad tymi od NVIDII. Mówimy tu o wyższości w przeliczniku FPS/$, czyli innymi słowy, jaką wydajność otrzymujemy w porównaniu do wartości karty. Na podstawie wykresu można stwierdzić, że karty Radeon są lepszym rozwiązaniem dla graczy, którzy niskim kosztem chcą uzyskać wysoką wydajność.

Potencjalna wyższość kart AMD

Na podstawie zamieszczonego wykresu możemy stwierdzić, że karty Radeon są produktami wyższej jakości niż te od NVIDII. Jak twierdzi AMD, za tą samą cenę możemy uzyskać o 89% więcej FPS w przeliczeniu na wydane pieniądze oraz aż 123% więcej klatek na sekundę w porównaniu do zużycia energii.

Oczywiście takie wpisy nie są niczym nowym w marketingu. Każda firma będzie uważać swoje produkty za lepsze niż te od konkurencji. Tabelki i wykresy wydajności trzeba przyjmować z dużym dystansem. Najczęściej niezależnym portalom testującym sprzęt nie udaje się w żaden sposób dorównać wynikom przedstawionym na slajdach marketingowych.