Alfred Hitchcock – Vertigo dostaje pierwszy zwiastun

Stworzenie gry wideo na podstawie twórczości znanego reżysera jest dużym wyzwaniem, tym bardziej gdy jest nim Alfred Hitchcock. Mimo to Pendulo Studios podjęło ryzyko, a już dzisiaj możemy obejrzeć pierwszy zwiastun przygotowywanego projektu o tytule Alfred Hitchcock – Vertigo.

23 sierpnia 2021

W czerwcu tego roku Pendulo Studios ogłosiło, że pracuje nad grą inspirowaną twórczością Alfreda Hitchocka, a zwłaszcza nad jednym z jego bardziej znanych filmów, czyli Zawrotem głowy. Twórcy podzielili się wtedy krótkim teaserem przybliżającym nastrój nadchodzącego tytułu i zdradzili, na czym opierać będzie się fabuła. W Alfred Hitchock – Vertigo prześledzimy losy pisarza, który przeżył wypadek samochodowy i jest przekonany, że uczestniczyły w nim również jego żona i córka, na co jednak nie ma żadnych dowodów. Jego celem staje się więc odkrycie oraz zrozumienie tego, co tak naprawdę się wydarzyło.

Alfred Hitchcok – Vertigo, czyli historia pewnego śledztwa

O fabule i inspiracjach stojących za grą Pendulo Studios pisaliśmy już dokładniej w dedykowanym tekście. Dzisiaj natomiast możemy zobaczyć, jak prezentuje się sama rozgrywka. Krótki zwiastun Alfred Hitchcock – Vertigo wprowadza nas w świat gry, gdzie, standardowo, rzeczy nie są takimi, jak się wydają. Nastawienie na narrację, próba dotarcia do prawdy oraz pokazanie punktu widzenia trzech postaci to tylko niektóre z elementów, które czekają na graczy.

Użytkownicy pecetów będą mogli zagrać w Alfred Hitchcock – Vertigo jeszcze w tym roku. Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku konsol (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Swtich) – z powodu opóźnienia gra pojawi się na nich dopiero w 2022 roku.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!