Alan Wake 2 otrzymuje pierwsze poprawki. Remedy bada problemy z dźwiękiem na Xboxie

30 października 2023,
21:50
Arek Grabowski
Przerażony Alan Wake przy maszynie do pisania

Alan Wake 2 otrzymał pierwszą aktualizację po premierze już na wszystkich platformach. Łatka pojawiła się dla PlayStation 5 oraz PC w weekend. Konsole Xbox musiały nieco poczekać. Tam aktualizacja została wydana w poniedziałek. Remedy Entertainement opublikowało informacje o najnowszej łatce.

Łatka obejmuje poprawki błędów i problemów z lokalizacją, jeśli chodzi o PS5. W przypadku PC aktualizacja dodała jeszcze „bardziej przyjazny komunikat o błędzie, gdy oprogramowanie innych firm uniemożliwia uruchomienie gry”. Na konsolach Xbox rozwiązano „liczne problemy wizualne” oraz „błędy związane z interfejsem użytkownika”. Aktualizacja skupia się na najważniejszych poprawkach.

Alan Wake 2 zaliczył całkiem dobry start. Twórcy planują dalszy rozwój gry

Remedy Entertainment już zaplanowało dalszy rozwój gry. Przede wszystkim niedawno informowaliśmy o tym, że poznaliśmy nieco szczegółów na temat nadchodzącego DLC do Alana Wake’a 2. Oprócz tego twórcy są świadomi obecnie istniejących błędów. Remedy poinformowało, że pracuje nad rozwiązaniem problemów z dźwiękiem na konsolach Xbox.

Dziękujemy za niesamowitą reakcję na Alan Wake 2. Analizujemy wszystkie wasze opinie. Zajmiemy się kilkoma kwestiami technicznymi, które zauważyliśmy w weekend, tak szybko, jak to możliwe i będziemy kontynuować aktualizację gry.

Jesteśmy świadomi tego, że dźwięk urywa się na konsoli Xbox i przyglądamy się temu.

Remedy Entertainment

Twórcy potwierdzili również, że gra otrzyma tryb New Game Plus w jednej z aktualizacji „w nieokreślonym terminie”. Pierwsze DLC ma natomiast ukazać się na wiosnę 2024 roku. Alan Wake 2 otrzyma więcej niż jedno rozszerzenie.