fbpx

Age of Empires 4 zostało wydane na konsole Xbox. Gra jest dostępna w Game Passie

23 sierpnia 2023,
21:50
Arek Grabowski
Miasto z Age of Empires IV

Age of Empires 4: Anniversary Edition zostało wydane na konsole Xbox. Gra od Relic Entertainment i World’s Edge jest dostępna na Xbox One oraz Series X/S. Tytuł można również pobrać z biblioteki Game Pass.

Ciesz się innowacyjnymi sposobami grania w jedną z najbardziej lubianych gier strategicznych w historii dzięki optymalizacjom dla kontrolera Xbox, interfejsowi użytkownika specyficznemu dla konsoli i nowym samouczkom zaprojektowanym dla początkujących graczy, aby pomóc w łatwej konfiguracji i osiągnięciu sukcesu.

Dodatkowo, jeśli wolisz grać za pomocą klawiatury i myszy, możesz łatwo podłączyć je bezpośrednio do konsoli.

Microsoft o Age of Empires 4 na konsole Xbox

Age of Empires 4 zostało dostosowane pod względem sterowania i interfejsu do konsoli. Produkcja jest klasycznym RTS-em wydanym w październiku 2021 roku. Do tej pory gra była dostępna jedynie na PC.

Age of Empires 4 to jeden z niewielu portów gry PC na konsole

Porty gier z PC na konsole zdarzają się dość rzadko. Dzieje się tak, ponieważ większość produkcji od początku jest planowane na PlayStation oraz Xboxa. Gry PC, które są ekskluzywne, należą zwykle do gatunku indie. Inne produkcje charakteryzują się przystosowaniem do klawiatury i myszy. Zmiana wymaga między innymi przebudowania interfejsu oraz potencjalnie niektórych mechanik.

Age of Empires 4 bardzo dobrze sprawdza się na konsolach. Twórcy umożliwiają także podłączenie klawiatury i myszy. Można skorzystać z kontrolera lub standardowego modelu sterowania. Dodatkowo gra jest dostępna od dnia pierwszego w bibliotece Game Pass.