Activision otwiera w Polsce nowe studio o nazwie Elsewhere Entertainment

20 maja 2024,
11:15
Arek Grabowski
Logo Elsewhere Entertainment

Activision Blizzard po przejęciu przez Microsoft realizuje spore roszady w swoim składzie. Niedawno studio Toys for Bob, deweloper między innymi serii Crash Bandicoot, odłączyło się od firmy. Tym razem jednak Activision informuje o czymś znacznie bardziej pozytywnym. Firma otwiera nowe studio na terenie Polski. Będzie ono nosić nazwę Elsewhere Entertainment. Poinformowano o tym za pośrednictwem bloga Activision.

Czym studio Elsewhere Entertainment będzie się zajmować?

Activision informuje, że to studio będzie „skupione wyłącznie na tworzeniu nowej, opartej na narracji i definiującej gatunek franczyzy AAA”. Warto zauważyć, że w Elsewhere pracują deweloperzy takich serii jak Uncharted, The Last of Us, Wiedźmin, Cyberpunk 2077, Far Cry, The Division oraz Destiny. To naprawdę doświadczone osoby, które mogą sporo wnieść do branży po połączeniu swojej wiedzy i umiejętności.

Zbudowane od podstaw, Elsewhere Entertainment jest głównym i niezależnym studiem, którego celem jest stworzenie środowiska inspirującego odważne oraz różnorodne pomysły.

Podstawowa misja zespołu zachęca wszystkich do kreatywnej eksploracji i współpracy w celu stworzenia franczyzy z trwałym dziedzictwem, które rezonuje daleko poza grami.

Activision

Pierwsza gra studia jeszcze nie została ujawniona. Powiedziano jednak, że będzie to tytuł rozpoczynający zupełnie nową serię. Elsewhere Entertainment ma obecnie dostęp do wszystkich zasobów Activision. To daje studiu ogromne możliwości rozwoju.