7 Days to Die opuści Early Access na Steamie po ponad 10 latach

22 kwietnia 2024,
12:00
Kaja Piaścik
Zombie z perspektywy postaci gracza trzymającego pochodnię w 7 Days to Die

W sobotę 20 kwietnia studio The Fun Pimps ogłosiło, że popularna survivalowa gra o zombie 7 Days to Die opuści wkrótce Early Access na Steamie. Produkcja była we wczesnym dostępie przez ponad dziesięć lat, od grudnia 2013 roku.

Deweloperzy zapowiedzieli nadejście eksperymentalnej wersji 1.0 pod koniec maja, a oficjalna premiera planowana jest na czerwiec tego roku. Dokładne daty zostaną podane w późniejszym terminie. Roadmapa przedstawiona przez twórców obejmuje też letni debiut na konsolach.

Współzałożyciel The Fun Pimps Richard Huenink obiecuje dalszy rozwój 7 Days to Die w ramach kolejnych aktualizacji: Storms Brewing w ostatnim kwartale 2024 roku, A New Threat w drugim kwartale 2025 roku oraz The Road Ahead pod koniec 2025 roku.

Istotną informacją dla graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji kupić 7 Days to Die, ale są zainteresowani tytułem, jest zapowiedź wzrostu ceny wraz z premierą. Na Steamie nadchodzi jednak wyjątkowa okazja do dodania produkcji do swojej biblioteki – między 22 a 27 kwietnia 7 Days to Die będzie dostępna w cenie obniżonej aż o 76%.