15. rocznica Assassin’s Creed – obchody rozpoczęte!

Seria Assassin’s Creed obchodzi 15. urodziny! Ubisoft rozpoczął świętowanie rocznicowym livestreamem zorganizowanym w ramach Summer of Gaming 2022 i zapowiedział pierwsze prezenty dla fanów.

Na skróty
  • Odbył się livestream z okazji 15. rocznicy Assassin’s Creed.
  • Ubisoft zapowiedział długie obchody urodzin serii oraz pierwsze prezenty dla fanów.
  • Już tego lata Assassin’s Creed Valhalla otrzyma darmowe rozszerzenie The Forgotten Saga z trybem inspirowanym grami roguelite.
  • Od 16 do 20 czerwca potrwa darmowy weekend z Assassin’s Creed Origins.

Mija 15 lat od premiery pierwszej gry Assassin’s Creed! Z tej okazji Ubisoft dołączył do Summer of Gaming 2022 z livestreamem celebrującym urodziny serii i zapowiedział długie świętowanie. Wydarzenia związane z rocznicą będą odbywać się przez najbliższe kilka miesięcy. W trakcie transmisji poznaliśmy szczegóły dotyczące m.in. dodatkowej zawartości do Assassin’s Creed Valhalla oraz darmowego weekendu z Assassin’s Creed Origins.

Na część ciekawych informacji przyjdzie nam też poczekać nieco dłużej. We wrześniu ma mieć miejsce specjalne wydarzenie, podczas którego dowiemy się więcej na temat planów Ubisoftu na przyszłość.

15. rocznica Assassin’s Creed – szczegóły i zapowiedzi

Najnowsza część franczyzy, Assassin’s Creed Valhalla, jest pierwszą, która przez drugi rok po premierze będzie otrzymywać darmową zawartość. Już tego lata zadebiutuje The Forgotten Saga – tryb inspirowany grami roguelite. W rozszerzeniu czeka na nas podróż do piekła Wikingów, czyli Niflheimu, a także spotkanie z córką boga Lokiego. Z kolei pod koniec roku ma pojawić się ostatni rozdział opowieści Eivor. Dodatek również będzie bezpłatny dla wszystkich graczy.

Spora część transmisji poświęcona była też Assassin’s Creed Origins. Wersja na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S doczekała się wzmocnienia do 60 FPSów. Od 16 do 20 czerwca potrwa bezpłatny weekend z Origins – i to na wszystkich platformach! Grę można pobrać już teraz, żeby skorzystać z promocji od razu po starcie, w czwartek 16 czerwca o godzinie 18:00.

Ubisoft wspomniał także o nadchodzących niespodziankach dotyczących crossoverów między tytułami serii. Od dzisiaj w Valhalli gracze mają dostęp do skórek inspirowanych Origins – dwóch kolekcji tatuaży oraz zestawu kosmetycznego dla statku. W części o Wikingach pojawiła się już Kassandra z Odyssey, prawdopodobnie jest więc szansa na kolejny gościnny występ, tym razem innego protagonisty z franczyzy.

Na kanale Ubisoftu na Twitchu co tydzień odbywać się będą livestreamy poświęcone każdej odsłonie serii. Aktualne informacje dotyczące kalendarza obchodów, a także quiz dający szansę na otrzymanie specjalnych nagród znaleźć można na oficjalnej stronie piętnastolecia Assassin’s Creed.