Zwiastuny Victorii 3 oraz nowego dodatku do Crusader Kings III

22 maja 2021,
23:20
Alina Znamiec

Na zakończenie PDXCon (wydarzenia zorganizowanego przez Paradox Interactive) padły liczne zapowiedzi kolejnych produkcji. Wśród nich znalazły się zwiastuny Victoria 3, trzeciej odsłony znanej serii strategii historycznych, oraz nowego dodatku do Crusader Kings III: Royal Court.

Screen z zapowiedzi gry Victoria 3
Na skróty
  • Studio Paradox podzieliło się oficjalną zapowiedzią trzeciej odsłony serii Victoria.
  • Paradox specjalizuje się w historycznych strategiach w czasie rzeczywistym, w tym Hearts of Iron czy Crusader Kings.
  • Crusader Kings III otrzyma wkrótce nowe rozszerzenie: Royal Court.

Victoria 3 pozwoli nam zarządzać jednym z dziesiątek narodów do wyboru, w okresie od 1836 do 1936 roku. Gracze swobodnie zadecydują, jakie podejście przyjąć z ekonomicznego, politycznego czy militarnego punktu widzenia. Każde z państw daje nowe możliwości inwestowania w powstające technologie i innowacyjne pomysły.

Oficjalna strona gry jest już obecna na Steamie i zawiera opis pełen atrakcji czekających na fanów serii. Victoria 3 będzie obsługiwać międzyplatformowy tryb wieloosobowy, dzięki czemu posiadacze wersji ze Steam swobodnie zagrają ze znajomymi z Xbox Game Pass. Produkcja stanie się częścią biblioteki usług Microsoft w dniu premiery.

Niestety oprócz wideo twórcy nie pochwalili się jeszcze datą wejścia na rynek. Gra dostępna będzie wyłącznie na PC za pośrednictwem Steama i aplikacji Xbox na Windows 10.

Crusader Kings III i królewski dwór

Oprócz kolejnej odsłony Victorii Paradox wzbogacił również ofertę Crusader Kings III i zapowiedział pierwsze rozszerzenie: Royal Court. Dodatek wnosi do gry zarządzanie dworem, interakcje z wasalami i podwładnymi oraz sprawne lawirowanie w świecie spisków i intryg. Jak się okazuje, nawet król musi nieźle się nagimnastykować, aby upilnować tak liczną grupę oddanych mu ludzi. Zadbany dwór pozwala przyciągnąć uwagę prestiżowych postaci i wzbudzać większy respekt. Zresztą przekonajcie się sami:

Crusader Kings III jest dostępne na PC od września 2020. Royal Court nie ma oficjalnie potwierdzonej daty premiery, zatem czekamy na kolejne wiadomości ze strony Paradoxu. A tak na marginesie, czy wiecie, że w Crusader Kings III można uwieść papieża?