Zwiastun Alan Wake 2 był nagrywany wyłącznie na PlayStation 5. Na dodatek tytuł będzie sprzedawany jedynie cyfrowo

25 maja 2023,
16:58
Jacek Kowal
Alan z Alan Wake 2

Podczas wczorajszego pokazu Sony mogliśmy zobaczyć między innymi najnowszy zwiastun Alan Wake 2. Co ciekawe, ten świetnie wyglądający materiał miał zostać nagrany w całości na PlayStation 5, co dobitnie pokazuje możliwości tej konsoli. Jak stwierdził sam dyrektor ds. komunikacji firmy Remedy, Thomas Puha, celem studia jest dostarczenie najlepiej wyglądającej gry 2023 roku. A to nie wszystkie ciekawostki o kontynuacji hitu z 2010 roku.

Zwiastun Alan Wake 2 pochodzi wyłącznie z PlayStation 5

Tak przynajmniej ogłosił na Twitterze Thomas Puha. Wpis pojawił się krótko po prezentacji zwiastuna podczas pokazu Sony. Dodatkowo dyrektor wspomniał, że już w 2021 zapowiadali graficzne rewolucje i wszystko wskazuje na to, że dotrzymają słowa. Alan Wake 2 może być jedną z lepiej wyglądających produkcji w tym roku.

Trailer faktycznie wygląda rewelacyjnie, a świadomość, że nie nagrano go na potężnych komputerach, a seryjnej konsoli PlayStation 5 jedynie podkręca apetyt na nadchodzącą produkcję. Zresztą sami oceńcie.

Alan Wake 2 wyłącznie cyfrowo

To kolejna wiadomość, którą przekazali twórcy po pokazie. Pojawiła się ona na stronie FAQ producentów. Jeżeli liczyliście na kolejne pudełko do kolekcji, to niestety mam złą wiadomość: Alan Wake 2 trafi wyłącznie do dystrybucji cyfrowej, a powodów takiego rozwiązania jest kilka. Jednym z nich jest spora liczba urządzeń pozbawionych napędu płyt. PlayStation 5 ma wariant bez stacji dysków, a Xbox Series S pozwala jedynie pobierać gry z sieci.

Deszczowa ulica z postacią na końcu kadru
Źródło: Remedy Entertainment

Drugim argumentem są pieniądze. Zrezygnowanie z fizycznych nośników pozwoli utrzymać cenę gry na stałym poziomie 59,99 USD / 59,99 EUR dla konsol i 49,99 USD / 49,99 EUR dla wersji pecetowej. Po trzecie – chyba wszyscy wiemy, jak to wygląda. Kupisz płytę, a i tak musisz pobrać część zawartości, by następnie ją zainstalować. Równie dobrze możesz ściągnąć całą grę naraz, prawda?

Alan Wake 2 zadebiutuje na całym świecie na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC 17 października 2023 roku.