fbpx

Znamy nominacje do nagród Steam!

23 grudnia 2021,
13:32
Bartłomiej Gawryszuk

Tegoroczna edycja nagród Steam ma się już ku końcowi! Po pierwszym etapie nominowania gier przez graczy znamy wszystkie gry walczące o nagrody w 10 kategoriach.

Tegoroczne nominacje obfitują w gry różnej wielkości, z przeróżnych gatunków, o najróżniejszej tematyce. Naprawdę trudno powiedzieć cokolwiek negatywnego o wyborze kandydatów do najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych przez samych graczy.

Kategoria Usiądź i zrelaksuj się

Kategoria Usiądź i zrelaksuj się.

W tej kategorii dominują małe produkcje niezależnych studiów. Faworytem kategorii jest Unpacking od Witch Beam, jednak wysokobudżetowy Farming Simulator 22 ma również spore szanse na wygraną.

Kategoria Gra ze znakomitą fabułą

Kategoria Gra ze znakomitą fabułą.

Tutaj gracze będą mieli naprawdę poważny dylemat, wszystkie nominacje zdecydowanie mają dużo do powiedzenia, jednak gracze przewidują, że w tej kategorii Cyberpunk 2077 zgniecie konkurencję samą swoją popularnością.

Kategoria Najlepsza ścieżka dźwiękowa

Kategoria Najlepsza ścieżka dźwiękowa.

W tej kategorii raczej nie będzie zbyt dużej walki, Strażnicy Galaktyki z pewnością otrzymają nagrodę za soundtrack.

Kategoria Najlepsza gra, w której jesteś do bani

Kategoria Najlepsza gra w której jesteś do bani.

Z racji deficytu souls-like’ów w tym roku trudno powiedzieć, kto ma największe szanse w tej kategorii. Jedno jest pewnie: nie wygra Battlefield 2042.

Kategoria Najbardziej innowacyjna rozgrywka

Kategoria Najbardziej innowacyjna rozgrywka.

Jak co roku, do najciekawszej nagrody są nominowane najciekawsze gry. Olbrzymi Deathloop jest przyćmiony przez takie niespodziewane hity, jak Loop Hero czy Inscryption.

Kategoria Znakomity styl wizualny

Kategoria Znakomity styl wizualny.

Ta nagroda od lat sprawia graczom duży problem przy wyborze laureata. Wszystkie nominowane gry jak najbardziej zasługują na głosy graczy.

Kategoria Razem raźniej

Kategoria Razem raźniej.

To królestwo gier kooperacyjnych zostało najechane przez Halo Infinite i… Crab Game? O dziwo, ta ostania produkcja jest zdecydowanym faworytem graczy.

Kategoria Owoc miłości

Kategoria Owoc miłości.

Wszystkie gry w tej kategorii to produkcje znane każdemu szanującemu się graczowi. Konkurują tutaj ze sobą Dota 2 ze swoją olbrzymią rzeszą graczy oraz Terraria z mniejszą, aczkolwiek lojalną grupą fanów.

Kategoria Gra VR roku

Kategoria Gra VR roku.

Najmłodsza kategoria zawsze sprawiała graczom, nieposiadającym drogiego sprzętu, dużo problemów, więc tutaj wygrywa zazwyczaj gra potrafiąca się prezentować. Głosujący staną przed dylematem: popularniejsze Medal of Honor czy znacznie lepiej oceniane I Expect You To Die 2?

Kategoria Gra roku

Kategoria Gra roku.

Najważniejsza kategoria każdej edycji Nagród Steam zawsze wzbudza niemałe kontrowersje. W tym roku cała rywalizacja sprowadza się do walki Dawida z Goliatem. Olbrzymi Cyberpunk 2077 może jednak polec z rąk znacznie mniejszego, jednak o wiele lepiej ocenianego Valheim. Czas pokaże, czy najnowszej grze od CD Project Red udało się odbudować opinię graczy.