Znamy bohaterów The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me

5 listopada 2022,
19:54
Maksymilian Matuszak

Studio Supermassive Games zapowiedziało, jaką grupą zagramy w nadchodzącej antologii The Dark Pictures. Nowa drużyna pozna historię miejsca zbrodni seryjnego mordercy.

psycholog z The Dark Pictures Anthology
Na skróty
  • Twórcy The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me zapowiedzieli, kim zagramy.
  • Gracze zapanują nad losami grupy tworzącej filmy dokumentalne.
  • Z ich pomocą zgłębimy historię hotelu  Doctora Henry’ego Howarda Holmesa.

The Dark Pictures Anthology to seria interaktywnych filmów z gatunku horroru, których prekursorem i tytułem sprawdzającym jak zareaguje rynek była gra Until Dawn. Supermassive Games przy współpracy z wydawcą Bandai Namco wydało już trzy części tej antologii. Zaczynając od ciepło przyjętego Man of Medan, na przygodach w Little Hope kończąc. Teraz twórcy szykują kolejną opowieść o podtytule The Devil in Me.

Kto wystąpi w The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me?

Premiera najnowszej części The Dark Pictures Anthology nastąpi 18 listopada, dlatego studio Supermassive Games udostępniło wideo prezentujące bohaterów nadchodzącej produkcji.

Zbliżający się wielkimi krokami odcinek strasznej antologii będzie wzorowany na działaniach Hermana Webstera Mudgetta, czyli pierwszego amerykańskiego seryjnego mordercy. Dr. Henry Howard Holmes żyjący w drugiej połowie XIX wieku, mężczyzna z lekarskim wykształceniem w Nowym Jorku, wybudował hotel, który przypominał zamek. Ważniejsze jest to, że cały budynek był pełen sekretnych przejść, które wykorzystywał do zabijania gości. Wnętrze było istnym labiryntem, ze ścianami tłumiącymi dźwięk. Gracz dołączy do grupy twórców filmów dokumentalnych, która ma wykonać replikę „zamku morderstw”.

Nowości w mechanice rozrywki

Twórcy zapowiedzieli wiele zmian, które zawitają do The Devil in Me. Główną zmianą jest wprowadzenie ekwipunku, którym to będziemy w pełni zarządzać. Postacie w końcu nie będą drewniane, dzięki czemu będą mogły biegać, skakać i wspinać się.

Dodatkowym elementem jest wprowadzenie trybów znanych z produkcji The Quarry. Pozwoli to nam zagrać w dwuosobowym trybie kooperacji online, lub w pięcioosobowej w rozgrywce lokalnej.