Zespół Project Orion powiększa się. Do prac nad sequelem Cyberpunka 2077 dołączyli kolejni twórcy

6 lutego 2024,
19:16
Dorota Żak
V przy samochodzie z Night City w tle

Zapowiedziany sequel Cyberpunka 2077 nadal znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, ale ekipa odpowiedzialna za jego stworzenie rozrasta się. CD Projekt Red opublikował listę osób, które w bostońskim oddziale firmy dołączą do zaangażowanych już w projekt twórców, m.in. do Gabriela Amatangelo, Piotra Sasko czy Igora Sarzyńskiego. Project Orion zyskał niedawno wielu weteranów branży gier wideo, mających już doświadczenie ze swoich poprzednich produkcji.

Kto pracuje nad kontynuacją Cyperpunka?

Jedną z nowych osób w zespole, w roli producenta wykonawczego, jest Dan Hernberg, który wcześniej pracował w Amazon Games, Panic Button oraz Blizzard Entertainment, m.in. przy Diablo 3. Dyrektorem do spraw designu został z kolei Ryan Barnard, mający w swoim CV stanowiska w Massive Entertainment, Ubisofcie, a także w IO Interactive. Wybrano także dyrektora do spraw inżynierii, Alana Villaniego związanego wcześniej z serią Mortal Kombat.

Ponadto zatrudniono dwie osoby, które zajmą się napisaniem nowej gry. Anna Megill mająca na swoim koncie tytuły takie jak Control, Dishonored: Death of the Outsider czy Assassin’s Creed Syndicate została główną pisarką Project Orion. W jej dziale znalazł się również pisarz i scenarszysta Alexander Freed, który w BioWare pracował przy Star Wars: The Old Republic.

W przyszłości możemy spodziewać się jeszcze powiększenia ekipy stojącej za sequelem Cyberpunka 2077. CD Projekt Red nadal rekrutuje i publikuje aktualne oferty pracy na swojej oficjalnej stronie.