Zarobki Xboxa spadły o 13%, a Game Pass pobija rekordy popularności

25 stycznia 2023,
12:10
Arek Grabowski
Konsola Xbox Series X z kontrolerem na zielonym tle

Według Microsoftu zarobki Xboxa spadły o 13% w ostatnich miesiącach względem takiego samego okresu w poprzednim roku. Firma informuje jednak, że Game Pass cieszy się ogromną popularnością, sporo zarabia i zdobywa coraz większą bazę użytkowników.

Tak zmniejszony przychód ze sprzętu Xbox i gier może być spowodowany po prostu okresem w roku. Chodzi o drugi kwartał, gdzie Microsoft wydał jedynie dość dobrą grę, ale mało popularną, czyli Pentiment. Wcześniej pojawiły się takie premiery jak Forza Horizon 5, Age of Empires czy Halo Infinite. Różnica jest więc ogromna, dlatego drugi kwartał 2022 roku był prawdopodobnie tak słaby dla Xboxa.

Xbox Game Pass ze świetnymi wynikami. Subskrypcja pobija kolejne rekordy

Microsoft widzi szybki rozwój Game Passa oraz wyniki subskrypcji, które są genialne, ponieważ baza graczy przekroczyła już 120 milionów. Poinformował o tym jeden z pracowników firmy, Frank X. Shaw, na Twitterze.

Drugi kwartał 2022 roku był tym najlepszym dla Game Passa. Można spodziewać się znacznie lepszych wyników dla Xboxa i całego Microsoftu, ponieważ nadchodzą duże premiery jak Redfall, Starfield, Forza Motorsport czy Minecraft Legends. Wszystkie te tytuły zostaną pokazane na dzisiejszym pokazie Xboxa i Bethesdy.