fbpx

Zapowiedziano Slay the Spire 2. Gra trafi do wczesnego dostępu w 2025 roku

10 kwietnia 2024,
21:45
Dorota Żak
Postaci z gry Slay the Spire 2

Studio Mega Crit przyszło do nas właśnie z ważnym ogłoszeniem. Stworzone przez nie popularne połączenie roguelike’a i karcianki otrzyma drugą część, która planowana jest na przyszły rok. Slay the Spire 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steamie w 2025 roku. Gra dostała już krótki animowany zwiastun zapowiadający powrót do Spire. Twórcy nie zdradzają jeszcze zbyt wiele, ale możemy wkrótce spodziewać się nowych informacji.

Na ten moment wiemy, że akcja w Slay the Spire 2 rozegra się 1000 lat po wydarzeniach z pierwszej części. W grze pojawią się nowi wrogowie, wydarzenia czy skarby, nie zabraknie też bossów, których spotkamy na końcu każdego aktu. Jak to w roguelike’ach, każde podejście do gry będzie inne ze względu na zmieniające się elementy rozgrywki. Studio Mega Crit poinformowało także, że sequel powstaje na nowym silniku, dzięki czemu otrzyma bardziej współczesne opcje. Ulepszona zostanie przy tym strona wizualna gry.

Slay the Spire 2 dostało już swoją kartę na Steamie, gdzie dodamy tytuł do swojej listy życzeń. Ponadto osoby, które nie grały jeszcze w pierwszą część, mają teraz na to doskonałą okazję. Zarówno na Steamie, jak i na GOG-u znajdziemy Slay the Spire na dużej promocji.