Zapowiedziano Harry Potter: Quidditch Champions, multiplayer na miotłach ze świata czarodziejów

17 kwietnia 2023,
19:50
Dorota Żak
Postać z Harry Potter: Quidditch Champions

Jak już pewnie większość osób wie, w Hogwarts Legacy nie zagramy w quidditcha, a w świecie gry fabularnie winę za to ponosi dyrektor Hogwartu, Fineas Nigellus Black. Niezależnie od tego niektórzy nadal chętnie wzięliby udział w tych sportowych zmaganiach na miotłach i marzą o wprowadzeniu ich w jakimś DLC, mimo że twórcy na razie takiego nie planują. Warner Bros. Games oraz Portkey Games mają dla nas na dzisiaj nieco inne ogłoszenie związane z quidditchem. Najpopularniejszy sport świata czarodziejów doczeka się osobnej gry o tytule Harry Potter: Quidditch Champions.

Jak zostać mistrzem quidditcha?

Wiadomość pojawiła się dość niespodziewanie. Harry Potter: Quidditch Champions nie otrzymał dłuższego zwiastuna ani fragmentu rozgrywki, dostał już za to swoją własną stronę i serwer na Discordzie. Na niej przeczytamy, że w nasze ręce trafi dynamiczny multiplayer nastawiony na rywalizację, nad którym od kilku lat pracuje Unbroken Studios. Nie wiadomo tylko, kiedy to nastąpi, ponieważ nie podano jeszcze daty premiery. W sekcji FAQ znajdziemy natomiast informację, że gra ukaże się na PC i na konsolach, choć nie doprecyzowano, na których.

Twórcy gry przygotowali jednak okazję, żebyśmy mogli zapoznać się z produkcją już w najbliższy weekend. 21 i 22 kwietnia w Harry Potter: Quidditch Champions odbędą się ograniczone playtesty, do których można zgłosić się przed stronę gry. Zapisanie się nie gwarantuje, że uda się zagrać, jednak zawsze można spróbować.

Pozostałe informacje nie zdradzają zbyt wiele na temat Harry Potter: Quidditch Champions, jednak twórcy obiecują, że w grze pojawi się opcja customizacji naszej postaci. Do zmagań w quidditchu niezbędne będzie połączenie z Internetem, a zagramy zarówno sami, jak i z przyjaciółmi. Przy niezmniejszającej się popularności marki – o której świadczy choćby świetna sprzedaż Hogwarts Legacy – prawdopodobnie możemy spodziewać się kolejnych szczegółów w najbliższym czasie.