fbpx

Z okazji Miesiąca Dumy Blizzard potwierdził orientację dwóch postaci z Overwatcha.

2 czerwca 2023,
19:13
Jacek Kowal

Jako że zaczął się czerwiec, to mamy Miesiąc Dumy. Pewnie już zauważyliście, że wiele firm i stron dodało tęczę do swoich logo. Teraz dołączył do nich Blizzard, który otwarcie dopisał nowych bohaterów do listy przedstawicieli LGBT+, do której do tej pory należeli Tracer, Soldier: 76 i Lifeweaver. Teraz dołączyli do nich również Pharah i Baptiste.

Potwierdzenie orientacji bohaterów Overwatcha

Od lat prowadzone są spekulacje na temat orientacji Baptiste’a i Pharah. Teraz w końcu mamy potwierdzenie, że nasz support jest biseksualny, a dzielna pilotka preferuje kobiety. Informacje pochodzą z nowego komiksu, który został udostępniony na Twitterze gry.

Blizzard tłumaczy, dlaczego wybrał akurat ten moment. Poza oczywistym Miesiącem Dumy studio zdało sobie również sprawę, że nadchodzący tryb PvE w połączeniu z tymi wiadomościami pozwoli niezwykle rozbudować uniwersum Overwatcha, a także przybliżyć nas do postaci i relacji między nimi.

lifeweaver-z-overwatch-2
Źródło: Blizzard

Do gry trafiły też elementy kosmetyczne związane z ruchem Pride, między innymi ikony graczy i wizytówki nawiązujące do społeczności LGBT+. Dodatkowo mapa Midtown została zmieniona tak, by nawiązywać do zamieszek w Stonewall, które zainspirowały coroczne wydarzenie. Jakby tego było mało, to w Blizzard Gear Store możemy teraz zakupić gadżety powiązane z Miesiącem Dumy, a zyski ze sprzedaży przekazywane są Narodowemu Centrum ds. Równości Transpłciowej.

Wspomniane elementy mają oczywiście pokazać, że w Overwatchu 2 (i każdej innej produkcji Blizzarda) wszyscy są zawsze mile widziani.