fbpx

Xbox Series X/S będzie droższy w Japonii. Czy nas również czekają podwyżki?

Od 17 lutego konsole Xbox Series X i S będą droższe na terenie Japonii. Ceny nie wzrosną aż tak bardzo, ale wciąż różnica wynosi równowartość kilkudziesięciu dolarów:

  • Xbox Series X – podwyżka z 421 na 460 dolarów
  • Xbox Series S – podwyżka z 247 na 291 dolarów

Microsoft oficjalnie wypowiedział się w tej sprawie. Informacje pochodzą od serwisu Gematsu i są potwierdzone przez firmę. O podwyżce wypowiedział się sam Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie.

Dlaczego cena Xboxa Series X/S wzrosła w Japonii?

Sugerowana cena konsol wzrosła, by utrzymać pewną standaryzację we wszystkich regionach. Oczywiście zmiany zostaną wprowadzone dopiero 17 lutego, o czym wspominałem powyżej. Na ten moment wciąż można kupić konsolę w niższej cenie.

Regularnie oceniamy ceny lokalne konsol, by utrzymać rozsądną spójność we wszystkich regionach. Ta zmiana cen będzie miała wpływ na naszych klientów i była trudną decyzją, ale w przyszłości wciąż zamierzamy zapewniać najwyższą jakość usług Xbox.

Phil Spencer, szef działu Xbox

Phil Spencer już w przeszłości informował, że ceny konsol mogą wzrosnąć. Już rok temu Xbox rozważał sprzedaż gier na Xboxa za 70 dolarów, co obecnie stało się pewnym standardem. Mimo wszystko wzrosły obecnie jedynie ceny konsol, subskrypcja Game Pass oraz dostępne tytuły kosztują tyle samo, co wcześniej.

Czy Polskę również czekają podwyżki konsol Microsoftu? Obecnie nie trzeba się obawiać, ceny powinny pozostać takie same, co dotyczy również Xbox Game Pass i gier. Warto zauważyć, że w Japonii już wcześniej podwyżkę zastosowało Sony dla swoich konsol PlayStation 5. Xbox musiał zmienić ceny, by wprowadzić pewną standaryzację dla wszystkich regionów. Żadne informacje o podwyżkach w Polsce nie są obecnie znane, więc możemy spać spokojnie.