Xbox Game Pass podpowie, ile zajmie przejście gry

Nikt nie pytał, nikt nie prosił, ale Microsoft i tak to zrobił. Teraz w aplikacji Xboxa na komputerach pojawi się mała, ale dość praktyczna funkcja.

16 września 2022

Dziś czas przejścia gier jest jedną z ważniejszych cech gier. Oczywiście im jest większy, tym bardziej zadowoleni są gracze. Z reguły producenci podają w przybliżeniu ile czasu zajmie przejście głównej linii fabularnej, ale nie każdy śledzi komunikaty twórców albo czyta gamesguru.pl. Właśnie dla tego typu osób Xbox Game Pass wprowadził małą, ale praktyczną aktualizację.

Ile zajmie przejście gry? Xbox ci podpowie

Microsoft nawiązał współpracę ze stroną HowLongToBeat, która od dawna odpowiada na to pytanie. Dzięki temu połączeniu w najnowszej aktualizacji aplikacji Xbox dla systemów WIndows 10 i 11. Gdy otworzymy kartę gry i wejdziemy w szczegóły, będziemy mogli zapoznać się z informacjami na temat czasu wymaganego nie tylko na przejście samej fabuły, ale też dodatków, a nawet wymasterowanie gry na 100% (opisane jako moduł uzupełnienia).

karta AC Odysey z informacją ile potrwa przejście gry
Źródło: Xbox Game Pass

Aktualnie większość gier ma już wpisane statystyki, ale jeszcze nie wszystkie. Należy też pamiętać, że dane serwisu HowLongToBeat pochodzą od graczy, z których wyliczana jest średnia. Mimo wszystko jest to całkiem miły akcent ze strony Xboxa, że podaje takie informacje nawet przed zakupem gry.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!