fbpx

Wyszło fanowskie DLC do Hollow Knight. Lata pracy poskutkowały jakością

4 lipca 2023,
10:00
Kaja Piaścik
Protagonista w walce z jednym z nowych bossów w modzie Pale Court do Hollow Knight

Hollow Knight, wymagająca platformówka od Team Cherry, 1 lipca doczekała się nowego DLC o nazwie Pale Court, którego twórcami nie są jednak deweloperzy z oryginalnego studia, a fani gry. Dodatek przygotowany w trakcie ostatnich lat przez zespół z użytkownikami: EBI, Zaliant, Saleh i HooKnows na czele okazał się produktem bardzo wysokiej jakości. Według opinii graczy wartość produkcyjna Pale Court stawia rozszerzenie na równi z oficjalnymi produktami.

Debiut DLC zapowiedział premierowy zwiastun. Za animację odpowiada w nim MEBI, za montaż Croissant, a materiał został zarejestrowany przez HooKnows. Muzykę przygotował z kolei użytkownik o nicku Gauthier.

Pełną listę osób pracujących nad dodatkiem można znaleźć tutaj.

Fanowskie DLC do Hollow Knight zachwyca jakością

Nikogo chyba już nie dziwią doniesienia o profesjonalnym poziomie modów do gier. Oddolna twórczość zawsze potrafiła pozytywnie zaskoczyć, a w przypadku fanowskiego DLC Pale Court do Hollow Knight mogłaby spokojnie równać się z tą przygotowaną przez oryginalnego dewelopera gry. Różnicą są jednak oczywiście bardzo ograniczone zasoby, jakie mają do swojej dyspozycji twórcy.

DLC skupia się na „największych czempionach Hollownest” i dodaje walki z pięcioma bossami (chociaż mówi się także o ukrytym szóstym). Oprócz tego rozszerzenie oferuje pomniejszą zawartość na przestrzeni całej gry, w tym przedmioty, grafikę, muzykę i częściowo zdubbingowane dialogi. Produkcję chwali się nie tylko za dopasowanie stylem do oryginału, ale także za świetne zachowanie przeciwników w walce.