Wydali 53 mln dolarów na grę, z której jednak zrezygnowano. Anulowano pracę nad produkcją studia Hangar 13

Z najnowszego raportu finansowego koncernu Take-Two Interactive wynika, iż anulowano pracę nad niezapowiedzianą produkcją, która miała pochłonąć ogromne pieniądze. Najprawdopodobniej chodzi o rezygnację z prac nad grą o kryptonimie Volt, studia Hangar 13. Twórcy ponieśli kolosalne straty, dokładnie 53 miliony dolarów.

5 listopada 2021
Na skróty
  • Z najnowszego raportu finansowego firmy Take-Two Interactive dowiedzieliśmy się, iż anulowano pracę nad niezapowiedzianą jeszcze produkcją.
  • Najprawdopodobniej chodzi o grę studia Hangar 13, która miala nosić kryptonim Volt.
  • Twórcy ponieśli ogromne straty pieniężne – około 53 miliony dolarów.
  • Z prac zrezygnowano ze względu na rosnące koszty produkcji, aktualny rynek gier, a także problemy związane z pandemią koronawirusa.

Z najnowszego raportu finansowego firmy Take-Two Interactive dowiedzieliśmy się, iż anulowano pracę nad niezapowiedzianą grą. W serwisie Bloomberg znajdziemy informacje, iż najprawdopodobniej chodzi o produkcję studia Hangar 13. Odpowiedzialni są oni między innymi za stworzenie Mafia III. W związku z anulowaniem projektu twórcy ponieśli ogromne straty, tj. mniej więcej 53 miliony dolarów. Tytuł miał być tworzony od około 2017 roku.

53 miliony wydane, a z gry zrezygnowano. O jakiej produkcji mowa?

Najprawdopodobniej chodzi o anulowanie produkcji o kryptonimie Volt, który miał przedstawiać superbohaterów w trzecioosobowej grze akcji, której głównym założeniem miała być współpraca w trybach wieloosobowych. Niestety nic więcej nie wiemy, poza tym, że miał to być bardzo ambitny i ekscytujący projekt. Wcześniejsze plotki wspominały o możliwym połączeniu świata Cthulhu z Saints Row, ale to tylko plotki, wydawca nic nie potwierdził.

Projekt Volt miał być dobrze przyjęty w fazie testów fokusowych. Mimo tego wydawcy niestety musieli zrezygnować z Volta ze względu na rosnące koszty oraz aktualny stan rynku gier. Przyczyn jego skasowania możemy także upatrywać w problemach związanych z pandemią koronawirusa. Przedstawiciele 2K Games (należącego do koncernu Take-Two Interactive) zadecydowali, że nie wydadzą oni wymaganej ilości funduszy na produkcję. Według 2K Games, osiągnięcie sukcesu finansowego miało być praktycznie niemożliwe.

Pieniądze z gry GTA V
Money, money, money…

Powyższe doniesienia nie zostały póki co w żaden sposób potwierdzone przez producentów. Przedstawiciele Take-Two Interactive także zrezygnowali z udzielenia odpowiedzi na pytania związane ze skasowaną produkcją. Mimo całego zajścia koncern Hangar 13 i tak zalicza naprawdę udany okres. Notują oni bowiem wyniki finansowe powyżej oczekiwań. Na tę chwilę nie potwierdzono także żadnych wiadomości dotyczących zwolnień w firmie Hangar 13. Jedyne, co wiemy, to że dzisiaj odbędzie się spotkanie pracowników, na którym zostanie omówiona dalsza przyszłość studia.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!