fbpx

Wyciekła trylogia Tomb Raider: Definitive Survivor – Microsoft dał ciała!

7 marca 2021,
23:44
Franciszek Ciechowski

W ofercie Microsoft Store na chwilę pojawiło się wydanie Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy, czyli specjalna, nieogłoszona jeszcze paczka gier z serii Tomb Raider zawierająca wszystkie ostatnie trzy części odświeżonego cyklu spod skrzydeł marki Square Enix.

Uśmiechnięta Lara Croft z gry Shadow of the Tomb Raider
Na skróty
  • Nadchodzące wydanie „nowej” trylogii Tomb Raidera będzie zawierało również wszystkie DLC udostępnione przez producentów serii.
  • Produkt został praktycznie natychmiastowo zdjęty z oferty sklepu Microsoft, a obecnie dedykowana mu podstrona wyświetla jedynie błąd.
  • Pakiet gier ma trafić do sprzedaży już 18 marca.

Ci z was, którzy nie mieli jeszcze okazji nabyć lub ograć wszystkich trzech części „nowej” trylogii przygód jednej z najbardziej popularnych łowczyń skarbów, już niedługo powinni trafić na kolejną okazję, by nadrobić zaległości. Dzięki czujności użytkowników serwisu Resetera dowiedzieliśmy się właśnie, że do oferty sklepu Microsoft na moment trafiło specjalne wydanie z serii Tomb Raider zatytułowane Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy. Pozycja oczywiście została bardzo szybko zdjęta z katalogu dostępnych produktów, a podstrona gry w Microsoft Store aktualnie wyświetla już jedynie błąd, jednak – jak już chyba wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić – w sieci nic nie ginie.

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy ma być nowym wydaniem ostatnich trzech gier znanej serii przejętej w 2009 roku przez firmę Square Enix. W skład pakietu wchodzą zatem następujące tytuły: Tomb Raider: Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oraz najnowsza produkcja, czyli Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition z 2018 roku. W związku z powyższym dodam dla uściślenia, że Definitive Survivor Trilogy będzie zawierała wszystkie DLC, które zostały do tej pory wypuszczone przez producentów.

Strona wydania Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy w Microsoft Store
Źródło: Microsoft Store

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy – dodatkowe informacje

Jak donoszą źródła, data premiery specjalnej Croftowej paczki niefortunnie (lub wręcz przeciwnie) ujawnionej przez Microsoft została wyznaczona na 18 marca. Jeżeli więc liczyliście na sposobność do nabycia wszystkich trzech części zrebootowanego cyklu za jednym razem, nie będziecie potrzebowali już zbyt wielkich pokładów cierpliwości.

Zawartość i DLC paczki Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy
Źródło: Microsoft Store

Co ważne, pomimo że na stronie produktu w sklepie nie było jednoznacznej wzmianki dotyczącej ewentualnych usprawnień związanych z next-genami, wśród cech wydania Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy dystrybutor wymienił takie funkcje, jak HDR czy obsługa rozdzielczości 4K.

Opis gry, który był dostępny na stronie produktu w sklepie Microsoftu, zawierał następującą treść: „Oferując pełną zawartość każdej odsłon serii, ta Trylogia zapewnia dziesiątki godzin zapierającej dech w piersiach eksploracji, wyzywających łamigłówek i zagadek oraz walki o przetrwanie z Larą”.

Seria Tomb Raider obchodzi w tym roku 25-lecie

Premiera specjalnego wydania trylogii od Square Enix nie powinna nikogo dziwić. Po pierwsze gracze już od dosyć dawna prosili producentów serii o przygotowanie właśnie takiej paczki zawierającej wszystkie trzy najnowsze tytuły z cyklu tworzonego przez Crystal Dynamics (ostatnia część była owocem współpracy zespołu ze studiem Eidos Montréal). Po drugie pamiętajmy, że w tym roku wypada dwudziestopięciolecie marki Tomb Raider, która w roku 1996 ujrzała światło dzienne za sprawą pierwszej gry wyprodukowanej przez brytyjskie studio Core Design. Szczególnie że w jubileuszowym filmie, który znajdziecie powyżej, twórcy ucięli wszelkie spekulacje dot. ewentualnej produkcji kolejnych dużych odsłon serii – w najbliższym czasie takowe niestety nie powstaną.

Na pocieszenie przypomnijmy, że mimo ugaszonych nadziei na nową pełnoprawną grę z Larą Croft w roli głównej możemy wyczekiwać innej produkcji z tego cyklu. Mianowicie niedawno ogłoszono, że trwają prace nad serialem animowanym Tomb Raider, nad którym pieczę sprawuje sam Netflix. Głowy do góry! W końcu „nie ma tego złego…”, racja?