fbpx

Highrisers świętuje premierę gry nowym zwiastunem

15 lipca 2021,
18:47
Dorota Żak

Zombie mogą przyjmować różne postaci, nawet lunatyków, którzy chowają się przed światłem. A tych znajdziemy całkiem sporo w Highrisers, grze od Solar Power Games mającej dzisiaj swoją premierę.

Bohaterka gry Highrisers
Na skróty
  • Premierę ma dzisiaj Highrisers, gra przygodowa z elementami survivala i RPG.
  • Przejmujemy w niej kontrolę nad czterema postaciami, które muszą zrobić użytek ze swoich zdolności, aby przeżyć.
  • Niebezpieczeństwo stwarzają ludzie dotknięci chorobą sprawiającą, że upodabniają się do zombie.

Już od dzisiaj możemy ograć Highrisers, produkcję studia Solar Power Games wydaną przez Assemble Entertainment. Przygodówka z elementami RPG i survivalu właśnie zadebiutowała na pecetach w towarzystwie nieodłącznego zwiastuna premierowego.

Highrisers – lunatycy jako zombie i ucieczka helikopterem

Wątek tajemniczej choroby, która nagle atakuje ludzkość i zamienia każdego po kolei w istoty będące różnymi wariacjami i pochodnymi zombie to nic nowego w popkulturze. Niby widzieliśmy tego tak dużo, a jednak dalej jesteśmy tym pomysłem zafascynowani. Taki jest też punkt wyjścia Highrisers, najnowszej produkcji Solar Power Games. W grze areną naszych zmagań staje się miejska przestrzeń, a wejście na wyższe poziomy drapaczy chmur oddala nas od niebezpieczeństwa w postaci lunatykujących istot, które nie potrafią się obudzić i kroczą w ciemnościach jak żywe trupy. Głównym celem jest, oczywiście, przeżycie, w czym może pomóc naprawa uszkodzonego helikoptera.

W Highrisers przejmujemy kontrolę nad czterema bohaterami obdarzonymi różnymi umiejętnościami, którzy muszą współpracować, aby uchronić się przed zagrożeniem i stworzyć bezpieczne schronienie. Jest więc pilot i mechanik Ike, hakerka Jes, naukowiec Ann oraz stoicki Mo. Każda z tych postaci dysponuje unikalnym drzewkiem umiejętności, które możemy rozwijać, uzyskując dostęp do nowych opcji. Duże znaczenie będą miały także zadania, jakie im powierzymy. Szukanie niezbędnych surowców, udoskonalanie broni czy walka z wrogami to tylko niektóre z rzeczy, na jakie pozwala nam gra. Bez planu się nie obejdzie, a i ten często może ulec zmianie.

Bohaterowie gry Highrisers
Postaci w grze. Źródło: Steam

Gdzie zagrać w Highrisers?

Z okazji premiery przez najbliższy tydzień na Steamie zakupimy grę ze zniżką, zarówno w wersji podstawowej, jak i specjalnej (o nazwie Save the World Edition). Ich ceny wynoszą aktualnie 43,34 zł oraz 76,49 zł. W tej drugiej opcji do kopii Highrisers twórcy dodają oficjalny artbook oraz tapetę.

Podobna promocja czeka na nas również na GOG-u, gdzie za grę zapłacimy teraz 43,29 zł.