fbpx

Wyciekła baza danych GTA 5. Wśród porzuconych planów znaleziono DLC oraz Bully 2

20 listopada 2023,
15:14
Arek Grabowski
Wybrzeże Los Santos w GTA 5

Pliki bazy danych Grand Theft Auto 5 wyciekły do sieci. Na ten moment nie wiemy, z kiedy dokładnie pochodzą informacje. Mimo wszystko pliki zdradzają nieco o anulowanych planach Rockstara. Obecnie studio pracuje nad Grand Theft Auto 6, które może pojawić się w 2024 roku. Wygląda jednak na to, że planowano również kolejną odsłonę zupełnie innego IP – Bully 2.

W pliku jest także odniesienie do Trevora z plecakiem odrzutowym. Może to oznaczać, że Rockstar planował fabularne DLC, jednak zostało ono ostatecznie przekształcone na dodatki GTA Online. Użytkownik Twittera o pseudonimie „billsyliamgta” poinformował także, że znalazł informacje dotyczące trybu Cops 'n’ Crooks. Ostatecznie jednak nie trafił on do gry.

Tryb nie został nigdy nawet oficjalnie potwierdzony. Jason Schreier z serwisu Bloobmerg informował jednak w zeszłym roku, że miał pojawić się model rozgrywki, który dzielił graczy na policjantów i przestępców. Tryb został „po cichu odłożony na półkę” po zabójstwie George’a Floyda w 2020 roku przez funkcjonariusza policji.

Bully 2 mogło rzeczywiście powstawać, ale najprawdopodobniej projekt anulowano

W 2019 roku pojawiały się doniesienia o pracach nad Bully 2. Gra miała być rozwijana przez studio Rockstar New England. Po około 18 miesiącach prace jednak zostały przerwane. Wiemy, że na początku 2010 roku pojawiła się grywalna wersja Bully 2 z podstawami otwartego świata.

Wzmianki w bazie danych GTA 5 o tej grze mogą świadczyć, że Rockstar kilkukrotnie planował jej wydanie. Ostatecznie projekt nie ujrzał światła dziennego. Współzałożyciel Rockstar, Dan Houser, wraz z niektórymi deweloperami napisał scenariusz do Bully 2 już w 2008 roku. Było tam zawarte kilka pierwszych scen oraz zarys historii.