fbpx

WrestleQuest zapowiedziane. Gdy WWE i turowy RPG wchodzą do baru

WrestleQuest to nietypowe połączenie świata amerykańskich zapasów z turowym systemem walk rodem z niejednego jRPG-a. Grę zapowiedziano na pokazie [email protected]

Niezaprzeczalnie najpopularniejszym tytułem traktującym o tematyce zapasów pozostaje seria WWE 2K tworzona przez Visual Concepts. Jednakże Mega Cat Studios nie zaprzestają zaskakiwać swoimi pomysłami na nowe produkcje. Tym razem padło na RPG-a osadzonego w złotej erze federacji WWE. Najwyraźniej temat nie został jeszcze wyczerpany, ponieważ zwiastun gry zaprezentowany na [email protected] spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Na swej drodze protagonista będzie mógł natknąć się na takie legendy amerykańskich zapasów, jak chociażby Randy Savage czy Andre The Giant.

WrestleQuest – kariera początkującego zapaśnika

Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnej stronie WrestleQuest celem gry jest zostanie mistrzem świata prowrestlingu. Gracz będzie mógł wybrać własny zestaw ruchów oraz personalizować wejście swojego bohatera. Gra została okraszona pixelartową grafiką charakterystyczną dla innych produkcji tego studia, a zaprezentowane fragmenty rozgrywki sugerują dużą różnorodność w doborze typów starć. Data premiery WrestleQuest nie została jeszcze podana. Gra ukaże się na Xboxach One i Series X/S, Playstation 4 i 5, Nintendo Switch oraz PC.

Zrzut ekranu z gry przedstawiający mechanikę przypięcia
Źródło: Mega Cat Studios, Skybound Games