WRC Generations finałową odsłoną serii spod skrzydeł zespołu KT Racing i Nacon

To z pewnością koniec pewnej ery dla fanów gier rajdowych. Firma Nacon właśnie zapowiedziała WRC Generations – ostatnią część dotychczas corocznie wydawanych tytułów na licencji World Rally Championship. Deweloperzy zapewniają, że będzie to jednak koniec z przytupem.

19 maja 2022

Stało się. Codemasters jeszcze przed faktem przejęcia przez EA weszło w posiadanie licencji na gry sygnowane przez najpopularniejsze zawody rajdowe. WRC Generations stanowi zatem pożegnanie z marką dla dotychczasowych twórców, co może sugerować już sam brak numerka w nazwie. W związku z tym KT Racing obiecuje graczom najbardziej rozbudowaną grę w historii studia. Czy to prawda? Przekonamy się jeszcze w tym roku. Datę premiery tytułu wyznaczono już na 13 października 2022.

WRC Generations – więcej, ładniej, szybciej

Największą z zapowiedzianych nowości jest z pewnością pojawienie się aut hybrydowych. Podczas ich prowadzenia gracz będzie zmuszony sprawnie zarządzać stanem baterii i umiejętnie manipulować mapowaniem silnika. Poza tym przeprojektowany został Rajd Szwecji, który od teraz zawierać będzie 6 dodatkowych odcinków specjalnych. Przyjemnym urozmaiceniem będzie dodany w tej odsłonie edytor malowań i naklejek, w którym społeczność dostanie szansę na wykazanie się swoją kreatywnością. Tytuł ukaże się na PC oraz na konsole starej i nowej generacji. No to co, ręce na kierownicę i noga na gaz jeszcze ten jeden ostatni raz.

Śnieżna trasa z gry WRC Generations
Źródło: KT Racing, Nacon
UWaga! Gorące informacje!