WoW: Dragonflight – 9. rozszerzenie do World of Warcraft z datą premiery

Blizzard ogłosił datę premiery i udostępnił zwiastun dziewiątego rozszerzenia do World of Warcraft. Dragonflight obejmie nową grywalną rasę wraz z dodatkową klasą postaci, a także smoki jako personalizowane wierzchowce, na których będzie można latać.

30 września 2022
Na skróty
  • Pojawił się zwiastun ogłaszający datę premiery WoW: Dragonflight.
  • Dziewiąte rozszerzenie do World of Warcraft będzie dostępne od 28 listopada.
  • Dodatek uwzględni jedną nową rasę (Dracthyr), jedną klasę (Evoker), a także wprowadzi mechanikę latania na smoczych wierzchowcach.

World of Warcraft wkrótce otrzyma kolejne, dziewiąte już rozszerzenie. O nadchodzącym Dragonflight wiemy od kwietnia, ale dopiero teraz Blizzard ogłosił oficjalną datę premiery. Dodatek do popularnego MMORPG trafi do sprzedaży 28 listopada. Informacja pojawiła się wraz ze zwiastunem, który – zgodnie z tytułem – prezentuje smoczą zawartość rozszerzenia.

WoW: Dragonflight, czyli jak wytresować smoka

Dodatek będzie skupiał się wokół nowego kontynentu, czyli Smoczych Wysp. Jak zapowiada trailer, zaoferują one graczom do eksploracji zróżnicowane, interesujące środowiska. Oprócz lokacji możemy spodziewać się też, oczywiście, smoków. Rozszerzenie wprowadzi do gry mechanikę latania na skrzydlatych wierzchowcach, które będzie można personalizować.

Po raz pierwszy pojawią się także zintegrowane ze sobą grywalna rasa i klasa postaci. W Dragonflight zadebiutuje Dracthyr – bohaterowie tej rasy będą mieć dwie formy, w tym antropomorficznego smoka oraz humanoida z drakonicznymi motywami. Wyłącznie dla nowej rasy będzie dostępna klasa Evokera, a w zależności od preferencji będzie można wybierać między dwoma jej specjalizacjami. Gracze zdecydują między wariantem ofensywnym, który bazować będzie na atakach pazurami oraz ognistym oddechu (Devastation), a wariantem nastawionym na wsparcie i leczącą magię (Preservation).

Szczegóły zawartości nadchodzącego dodatku przedstawione są na oficjalnej stronie WoW: Dragonflight.

Ustrzel grową okazję

Kaja Piaścik

UWaga! Gorące informacje!