Winnie the Pooh: Blood and Honey – nadchodzi horror o Kubusiu Puchatku

Kubuś Puchatek przestał być tylko miłym misiem z naszego dzieciństwa. Trwają prace nad niezależnym horrorem Winnie the Pooh: Blood and Honey, w którym tytułowy bohater wraz z Prosiaczkiem ulegną swoim zwierzęcym instynktom.

26 maja 2022
Na skróty
  • Trwa postprodukcja horroru Winnie the Pooh: Blood and Honey o Kubusiu Puchatku.
  • Slasher studia Jagged Edge Productions nie ma jeszcze planowanej daty premiery.
  • Reżyserem, scenarzystą i koproducentem jest Rhys Frake-Waterfield, a główne role zagrają Craig David Dowsett (Kubuś Puchatek) oraz Chris Cordell (Prosiaczek).

Zarys fabuły nadchodzącego slashera londyńskiego studia Jagged Edge Productions brzmi bardzo intrygująco: Kubuś Puchatek i Prosiaczek, opuszczeni przez Krzysia, wpadają w morderczy szał. Główni bohaterowie Winnie the Pooh: Blood and Honey, których możemy zobaczyć na pierwszych kadrach z filmu, nie przypominają przyjaznych zwierzątek, jakie zostały nam w pamięci. To zdziczałe bestie poszukujące ofiary.

Po dziesięciodniowym okresie zdjęciowym Winnie the Pooh: Blood and Honey przeszedł niedawno w fazę postprodukcji. Planowana data premiery filmu nie została jeszcze podana. Reżyser, scenarzysta i koproducent Rhys Frake-Waterfield przekazał jednak w wywiadzie dla Variety, że ze względu na ogromne zainteresowanie mediów studio Jagged Edge Productions postara się, aby jak najszybciej zakończyć prace nad filmem.

Horrorowa wersja Kubusia Puchatka w slasherze Winnie the Pooh: Blood and Honey
Źródło: Jagged Edge Productions

Winnie the Pooh: Blood and Honey – Kubuś Puchatek trafia do horroru

W portfolio Jagged Edge Productions znajdują się takie tytuły jak Dinosaur Hotel, Curse of Humpty Dumpty czy po dwie części Medusy i Legend of Jack and Jill, a w produkcji są aktualnie Pterodactyl oraz Curse of Jack Frost. Wygląda na to, że studio chętnie sięga po inspiracje w postaci opowiastek dla dzieci i przekłada je na kampowe slashery.

Kubuś Puchatek może pojawić się w horrorze, gdyż w styczniu tego roku bohater książki dla dzieci autorstwa A. A. Milne’a trafił do domeny publicznej. Wcześniej prawa do postaci należały wyłącznie do Disneya – ostatnio Kubusia i resztę zwierzaków mogliśmy zobaczyć w filmie w Krzysiu, gdzie jesteś? z Ewanem McGregorem w roli Christophera Robina. Twórcy zadbali, żeby nie wejść w konflikt z medialnym gigantem i opierać postaci wyłącznie na książce z 1926 roku. Dlatego właśnie w Winnie the Pooh: Blood and Honey z przyjaciół głównego bohatera pojawia się tylko Prosiaczek. Tygrysek i reszta wciąż są w rękach Disneya.

Pozostaje nam czekać na zwiastun i informacje dotyczące daty premiery Winnie the Pooh: Blood and Honey.

Prosiaczek w Winnie the Pooh: Blood and Honey
Źródło: Jagged Edge Productions

Ustrzel grową okazję

Kaja Piaścik

UWaga! Gorące informacje!