Wiedźmin od Netflixa zbliża się do kręcenia 4. sezonu. Ruszyły pierwsze prace

18 września 2023,
12:03
Arek Grabowski
Yennefer i Ciri w Wiedźminie

Sezon 3 serialu Wiedźmin od Netflixa dobiegł końca. Obecnie trwają strajki WGA i SAG-AFTRA, więc społeczność spodziewa się pewnych opóźnień. Sezon 4. jest w produkcji, lecz ostatnie wydarzenia wstrzymały prace. Okazuje się jednak, że Netflix już powoli wznawia tworzenie kolejnych odcinków Wiedźmina. W tym sezonie zobaczymy Liama Hemswortha jako Geralta.

Serwis Redanian Intelligence opublikował informację, która mówi, że Longcross Studios nie jest opuszczone podczas strajków. To studio zajmuje się przygotowaniami do 4. sezonu Wiedźmina. Prace są jedynie preprodukcją na bardzo małą skalę – mimo wszystko trwają.

Kiedy rozpoczną się zdjęcia do 4. sezonu Wiedźmina?

Nie ustalono jeszcze konkretnej daty rozpoczęcia pełnoprawnej produkcji serialu. Strajki muszą się zakończyć. Obecnie jest na to nadzieja do końca roku. Mimo wszystko bardzo ciężko ocenić choćby szacunkową datę. Serial Wiedźmin przez ostatni czas miał bardzo słabe wyniki. Prawie połowa widzów porzuciła już oglądanie tej produkcji. Mimo wszystko twórcy wciąż chcą kontynuować serial – najpewniej nie tylko przez jeden sezon.

Kiedy natomiast rozpoczną się zdjęcia do nowych odcinków. Najpewniej będzie to dopiero w 2024 roku. Zakończenie strajków nawet teraz nie gwarantuje, że uda się rozpocząć zdjęcia przed styczniem. Ekipa filmowa musi przeprowadzić odpowiednie przygotowania, które niestety trwają.