What If…? – serial Marvela z nowym zwiastunem i datą premiery

Marvel najpierw podbił świat kina filmami o superbohaterach. W pewnym momencie dołożył do puli również seriale. I to nie tylko aktorskie, bo ostatnio zaczynają się w nim pojawiać też animowane pozycje, takie jak What If…?.

8 lipca 2021
Na skróty
  • Animowany serial Marvela What If…? otrzymał nowy zwiastun i datę premiery.
  • Pierwszy odcinek pojawi się na platformie Disney+ 11 sierpnia tego roku.
  • Serial przedstawi alternatywną wersję wydarzeń z filmów o superbohaterach Marvela.

What If…? ma być produkcją wzorowaną na serii komiksów o tym samym tytule, która stanie się częścią czwartej fazy Marvel Cinematic Universe. Serial skupi się na ważnych wydarzeniach z filmów o naszych obdarzonych nadludzkimi zdolnościami ulubieńcach, ale zaprezentuje je w nietypowy sposób, skupiając się na tytułowym „co by było, gdyby?”.

Bo w końcu wystarczy jedna drobna zmiana, aby postaci wylądowały w zupełnie innym miejscu, niż miało to miejsce w znanych nam filmach. Życie Tony’ego Starka nie wyglądałoby tak samo, gdyby przed stworzeniem zbroi Iron Mana poznał Killmongera. Ale pytań jest przecież więcej. Co by było, gdyby to Peggy Carter dzierżyła tarczę Kapitana Ameryki zamiast Steve’a Rogersa? Co by było, gdyby T’Challa trafił na Yondu i odleciał w przestrzeń kosmiczną jako Star Lord? Co by było, gdyby Iron Man został zombie? Właśnie tego niedługo się dowiemy.

What If…? – obsada i data premiery

Warto też wspomnieć, że postaciom superbohaterów użyczą w serialu ci sami aktorzy, którzy wcielają się w nie w poszczególnych filmach należących do MCU. Tak więc Lokiego zdubbinguje Tom Hiddleston, Nicka Fury’ego – Samuel L. Jackson, a Thanosa – Josh Brolin, żeby wymienić tylko kilku z nich. Nawet styl animacji serialu ma jak najbardziej oddawać wygląd fizycznych odpowiedników ekranowych postaci, co zapewnia ciągłość w obrębie uniwersum.

Na obejrzenie przygód superbohaterów Marvela poczekamy jeszcze miesiąc. What If…? będzie miał premierę 11 sierpnia tego roku na platformie Disney+. Od tego dnia w każdą środę obejrzymy jeden nowy odcinek, a cały sezon zmieści w sobie 10 epizodów. Chociaż do premiery zostało jeszcze kilka tygodni, Kevin Feige odpowiedzialny za MCU zdążył już potwierdzić, że drugi sezon również będzie składał się z 10 odcinków.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!